Start arrow Wiadomości arrow Szkolne rekolekcje
Szkolne rekolekcje PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
12.03.2016.

Jak zwykle w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach. W tym roku odbyły się one w dniach 7, 8 i 9 marca. Dzieci ze szkoły podstawowej rozpoczynały z rana, a klasy szóste i gimnazjalne miały trzy pierwsze lekcje, następnie udawały się do kościoła.

W poniedziałek mieliśmy spotkanie z oblatami z Obry. Na początku przedstawili się i zachęcili nas do wysłuchania opowieści o ich pracy. Jeden z misjonarzy grał na gitarze. Potem rozpoczęła się msza święta, w trakcie której nauczyliśmy się ciekawej pieśni, którą wspólnie śpiewaliśmy, jednocześnie gestykulując.


 8 marca był najważniejszym spośród tych trzech dni, ponieważ wtedy przystąpiliśmy do spowiedzi świętej, szczególnie istotnej dla tych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Ostatni dzień rekolekcji był bardzo podobny do pierwszego, tylko bardziej uroczysty. Rozpoczęliśmy mszą świętą. Potem kilku chętnych uczniów naszej szkoły prowadziło drogę krzyżową. Księdzu rekolekcjoniście wręczyliśmy kwiaty wraz z laurką, w której było napisane podziękowanie.

Może to zaskakujące, ale uczniowie czynnie brali udział w rekolekcjach, niosąc dary, czytając Pismo Święte i śpiewając pieśni. Trzy dni spędzone w kościele były dla nas odpoczynkiem od nauki, a przede wszystkim mogliśmy lepiej się przygotować do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Oliwia Radna i Martyna Budzyń

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »