Start arrow Wiadomości arrow 8 marca - Dzień Kobiet - nasz Dzień!
8 marca - Dzień Kobiet - nasz Dzień! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.03.2016.

Jednym z najważniejszych dni w roku jest 8 marca- Dzień Kobiet- coroczne święto ustanowione w 1910 r. w Kopenhadze. Miało wówczas służyć walce kobiet o ich prawa, na przykład wyborcze, bo w tamtych czasach nie mogły one brać udziału w wyborach, gdyż mężczyźni uważali, że nie są tak mądre jak oni. W Polsce bardzo uroczyście było obchodzone w okresie PRL-u. W głównej mierze to dzień, kiedy chłopcy oraz dorośli mężczyźni mają okazję wykazać się kreatywnością. Wszystkie kobiety- małe i duże na pewno czują się wyróżnione, kiedy pamięta się o ich święcie. Kwiaty i czekoladki czego więcej potrzeba nam dziewczynom, do szczęścia?

W naszej szkole zazwyczaj uczennice dostają od nauczycieli taryfę ulgową i nikt ich nie pyta. Nauczycielki, wychowawczynie dostają małe upominki i śliczne prezenciki od młodych mężczyzn. Chłopacy szykują niespodzianki dla swoich klasowych koleżanek. A trzeba wspomnieć, że kobiety mają w naszej szkole przewagę liczebną.

Chciałybyśmy życzyć wszystkim paniom, tym starszym jak i młodszym, wszystkiego najlepszego z okazji ich święta. A chłopcom przypominamy, że pragniemy być szanowane i grzecznie traktowane przez cały rok, nie tylko 8 marca.

Wiktoria Czerniak i Martyna Młynarz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »