Start arrow Wiadomości arrow XXIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
XXIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.02.2016.

W grudniu w naszej szkole po raz kolejny odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. W tym roku to już XXIV edycja. W etapie szkolnym brały udział 23 osoby z klas pierwszych i drugich gimnazjum. Etap szkolny zorganizowała Pani Danuta Maćkowiak. Musieliśmy zmierzyć się z testem, który zawierał 20 pytań zamkniętych. Test dotyczył zasad zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Do etapu rejonowego dostała się Klaudia Dolata z kl. II b gim. (ja).

Etap rejonowy odbył się 11 stycznia 2016 r. w Gminnym Centrum Informacji w Wolsztynie. Brało w nim udział 8 uczniów z następujących szkół: Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Wolsztynie, Gimnazjum w Obrze, Gimnazjum w Kopanicy, Gimnazjum w Tuchorzy, Gimnazjum w Chobienicach, Gimnazjum w Belęcinie, Gimnazjum w Siedlcu. Do rozwiązania było 30 pytań zamkniętych. Po napisaniu testu, panie z Komisji Oceniającej sprawdziły je i powiedziały, że musi być przeprowadzona dogrywka między uczniami z szkół: z Obry, z Siedlca, z Tuchorzy i z Kopanicy. Dogrywka zawierała 4 pytania zamknięte. Potem okazało się, że musi być przeprowadzona kolejna, pomiędzy mną a uczniem z Obry. Dostaliśmy 3 pytania- 2 otwarte i 1 zamknięte. Po jej sprawdzeniu, panie oznajmiły, że po raz kolejny uzyskaliśmy taką samą liczbę punktów. Kolejna dogrywka nie była przeprowadzana. Końcowe wyniki przedstawiały się następująco:

  • I miejsce- uczennica z Gimnazjum z Tuchorzy
  • II miejsce- ex aequo Klaudia Dolata (ja) i uczeń z Gimnazjum z Obry
  • III miejsce- uczennica z Gimnazjum z Kopanicy

Każdy uczestnik i jego opiekun otrzymał upominek: mapę z zabytkami Wolsztyna i kalendarz ścienny. Osoby, które zajęły drugie i trzecie miejsce, dostały dodatkowo karimaty, a osobie, która zajęła pierwsze miejsce, wręczono śpiwór. Uczennica z Gimnazjum w Tuchorzy będzie reprezentowała nasz rejon na etapie okręgowym tej Olimpiady, który odbędzie się w marcu. W swoim imieniu, życzę jej powodzenia.

Bardzo się cieszę, że drugi rok z rzędu, mogłam reprezentować naszą szkołę na etapie rejonowym tej Olimpiady. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, po raz kolejny ta Olimpiada odbędzie się w naszej szkole. Liczę, że weźmie w niej udział więcej uczniów.

Klaudia Dolata, kl. II b gim

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »