Start arrow Ze sportu arrow Walczymy dalej
Walczymy dalej PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
15.02.2016.

11 lutego w siedleckiej sali gimnastycznej odbyły się zawody dziewcząt w piłkę ręczną. Ich celem było wyłonienie dwóch najlepszych zespołów gimnazjalnych z gminy Siedlec. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Martyna Paździor, Marysia Gaweł, Ada Waśko, Martyna Młynarz, Roksana Ksiąg, Paulina Szlafka, Ola Piątyszek, Maja Stachowiak, Sara Matysik, Patrycja Walczak, Ola Przybyła, Gabrysia Całus, Agata Kujbida i Klaudia Dolata rozgrzewała się już od początku pierwszej lekcji. Gdy zabrzmiał dzwonek, zespoły z Tuchorzy, Belęcina i Siedlca ustawiły się w szeregu w oczekiwaniu na rozpoczęcie rozgrywek. Mecze miały trwać niespotykanie długo, bo aż 2 razy po 15 minut.

Pierwszy mecz był dla nas niesamowicie ważny. Graliśmy z Belęcinem. Nasze dziewczyny grały dobrze, ale wykończenie akcji (rzuty do bramki) nie wychodziły. Gdyby nie to, zapewne wynik meczu byłby inny. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:3 dla przeciwniczek. Kiedy zaczynała się druga połowa, jeszcze nic nie było stracone. Ale znów przez proste błędy, np. złe podania, straciłyśmy kolejne 3 bramki. Jedynie dwie akcje w naszym ataku okazały się skuteczne. Cały mecz zakończył się wynikiem 2:6. Oznaczało to dla nas tylko jedno, żeby przejść dalej, musimy wygrać z Tuchorzą.

W pierwszej połowie siedleckim dziewczynom szło o niebo lepiej niż poprzednio, bo wynik kończący pierwszą część to 8:2. Po kolejnych 15 minutach wynik zmienił się na 16:3, więc wszystkie byłyśmy pewne drugiego, dającego awans, miejsca. Ostatni mecz od początku zdecydowanie należał do Belęcina. Pierwsze 15 minut zakończyło się wynikiem 7:0, co zdecydowanie nie było na rękę dziewczynom z Tuchorzy. Mecz zakończył się wspaniałym zwycięstwem belęcinianek 16:0.

Końcowa kwalifikacja:

  • I miejsce Belęcin
  • II miejsce Siedlec
  • III miejsce Tuchorza

Wyróżnianą zawodniczką naszego zespołu została Sara Matysik, która po wielu próbach przełamała się i zaczęła celnie rzucać do bramki. Jest to świetna zawodniczka, ale nie możemy zapominać o bramkarkach- Martynie Młynarz, która obroniła niezliczoną ilość rzutów i jak zawsze zachowywała zimną krew i początkującej Paulinie Szlafce, która broniła bardzo skutecznie.

Wszystkie mecze sędziował duet panów: Bartosz Kramarek i Grzegorz Piątek. Nie tylko dokładnie i sumiennie sędziowali, ale też ćwiczyli z zawodniczkami uczestniczącymi w zawodach.

Wielkie podziękowania należą się Pani Krysi Zwirn, która motywowała nas niesamowicie i przygotowała do tych rozgrywek. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny podczas rozgrywek powiatowych, które mają się odbyć 16 lutego 2016 r. Liczymy, że pokażą, na co je stać!

Wiktoria Czerniak, Martyna Młynarz

Zmieniony ( 15.02.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »