Start arrow Wiadomości arrow Akcja "Kolędnicy"
Akcja "Kolędnicy" PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.01.2016.

Jak co roku szkoła w Siedlcu zorganizowała akcję „Kolędnicy”, która odbyła się 5. 01 nowego, 2016 roku. Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie przebrania związanego z Bożym Narodzeniem. Rozpoczynaliśmy kolędowanie o godzinie 13.00 (młodsze dzieci) i 14.00 (reszta). Naprawdę byłyśmy zaskoczone efektami „prac domowych”. W szkole można było zobaczyć między innymi: Maryję, Józefa, aniołki, pastuszków i diabełki. Z tego co słyszałyśmy, w niektórych grupach pojawiły się miłe i grzeczne zwierzęta. Kolędnicy odwiedzili mieszkańców Siedlca, Żodynia, Nieborzy, Reklinka i Reklina. Drzwi domów chętnie się przed nami otwierały. Ludzie z przyjemnością słuchali kolęd i życzeń w wykonaniu dzieci i młodzieży. Z ogromną chęcią darowali nam słodkości, którymi później się podzieliliśmy. Ofiarowali również pieniądze, przeznaczone jak co roku na szkołę . W tym roku to biblioteka zostanie wyremontowana i wyposażona w inne książki, które będą przyciągały uwagę wielu osób.

W sumie zebraliśmy 4301 złotych. W akcji wzięło udział około 180 uczniów i 19 nauczycieli. Wszyscy byli bojowo nastawieni w obliczu nieciekawej pogody. Mimo złych warunków atmosferycznych, każdej grupie udało się bezpiecznie i zdrowo wrócić do szkoły. Akcja była również okazją na zdobycie kilkunastu punktów, co opłaciło się wszystkim uczniom. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za trud i czas poświęcony kolędnikom.

Zuzia Brudło i Martyna Kaczmarek, kl.6 a

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »