Start arrow Wiadomości arrow Segregacja się opłaca
Segregacja się opłaca PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.01.2016.

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat uczestniczą w zbiórce surowców wtórnych - plastikowych nakrętek i baterii. W ramach tegorocznego programu „Segregacja się opłaca” organizowanego przez Międzygminny Związek Obra, uczniowie dodatkowo włączyli się w zbiórkę makulatury. Dzieci, które zebrały większa ilość tego surowca mogły uczestniczyć w wycieczce do Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach, gdzie znajduje się Ośrodek Szkolenia Przyrodniczego. Wycieczka odbyła się 17 grudnia 2015 r. na koszt ZM Obra. W wycieczce udział wzięły dzieci z klas II, III, IV i V.

Najpierw w sali projekcyjnej obejrzeliśmy film o Wielkopolskim Parku Narodowym, następnie był czas na zjedzenie śniadania, po czym mogliśmy przejść do specjalnie przygotowanych sal, gdzie odbyły się zajęcia warsztatowe. Każdy otrzymał karty pracy w postaci małej broszury z twarda podkładką. Odpowiedzi znajdowały się w specjalnie przygotowanych ekspozycjach , wystawach ,na planszach czy makietach. Oglądając je i podziwiając dzieci mogły znaleźć odpowiedzi na zadane pytania w kartach pracy. Bystry umysł i szczere chęci umożliwiły solidne wykonanie wszystkich zadań. Później każdy miał czas, aby jeszcze raz oglądać i podziwiać zgromadzone w gablotach eksponaty np. owadów, ptaków, wypchanych zwierząt, kolekcje roślin, akwaria z rybami, makietę Wielkopolskiego PN oraz zgromadzone ekspozycje na korytarzu zwłaszcza ciekawą kolekcję koralowców.

Zadowolone i pełne wrażeń dzieci pod opieką Ludwiki Wita i Doroty Dziubek wróciły do szkoły.

L. Wita

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »