Start arrow Wiadomości arrow Śpiewolandia 2105
Śpiewolandia 2105 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
04.12.2015.

W dniu 19 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ŚPIEWOLANDIA 2015.

Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolsztynie, a jego celem była popularyzacja dorobku artystycznego solistów oraz promocja dziecięcej twórczości artystycznej.

W trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało się łącznie 70 młodych artystów. Jury uważnie przyglądało się wszystkim występom, a w swojej ocenie kierowało się doborem repertuaru, poprawnością interpretacji, a także emisyjnym wykonaniem oraz ogólnym wyrazem artystycznym. Nie miało też łatwego zadania, gdyż prezentowany poziom wykonawców był bardzo wysoki.

Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych pięknie zaprezentowali się:

  • Jagoda Żok z klasy I A w piosence „Puszek Okruszek”,
  • Michalina Stasiak z klasy I A, która zaśpiewała „Moja mama wszystko wie”,
  • Zofia Ceglarek z klasy I A w utworze „Biedroneczki”,
  • Dominik Kierecki z klasy III A, który zaśpiewał piosenkę „Mały człowiek”.

Mali wykonawcy w ogóle nie mieli tremy, wręcz nie mogli doczekać się wejścia na scenę, a ich pierwszy występ w konkursie na etapie powiatowym okazał się rewelacyjny.

W kategorii klas IV – VI wystąpił Jan Jankowiak z klasy V A, który ciekawie zinterpretował piosenkę „Już taki jestem zimny drań”. Natomiast Agnieszka Michalska z klasy V A otrzymała wyróżnienie za wykonanie utworu „Piosenka uwerturowa”.

To, że młodzież z naszego gimnazjum lubi śpiewać, w to nikt nie wątpi. I tym razem nie zawiedli, prezentując swoje umiejętności wokalno – muzyczne.

Milena Ball z klasy II B zdobyła II miejsce za wykonanie piosenki „Dobranoc Panowie”, a Kamil Pyszkowski z klasy II A otrzymał wyróżnienie za piękny wokal w piosence „Chyba, na pewno”. W tej samej kategorii wystąpiła również Daria Hofmann z klasy III A.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM WYKONAWCOM!

Takie festiwale to przyjemna forma rozrywki, możliwość zaprezentowanie swoich umiejętności artystycznych przez dzieci i młodzież oraz wspaniała lekcja integracji. Każdego roku konkurs ŚPIEWOLANDIA przyciąga wiele uzdolnionych dzieci i młodzieży, którym śpiewanie przynosi radość.

Maria Stefan, Magdalena Krzemień

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »