Start arrow Wiadomo軼i arrow 如iewolandia 2105
如iewolandia 2105 PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
04.12.2015.

W dniu 19 listopada 2015 roku uczniowie naszej szko造 uczestniczyli w Powiatowym Przegl康zie Piosenki Dzieci璚ej i M這dzie穎wej 同IEWOLANDIA 2015.

Konkurs odby si w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolsztynie, a jego celem by豉 popularyzacja dorobku artystycznego solist闚 oraz promocja dzieci璚ej tw鏎czo軼i artystycznej.

W trzech kategoriach wiekowych zaprezentowa這 si 陰cznie 70 m這dych artyst闚. Jury uwa積ie przygl康a這 si wszystkim wyst瘼om, a w swojej ocenie kierowa這 si doborem repertuaru, poprawno軼i interpretacji, a tak瞠 emisyjnym wykonaniem oraz og鏊nym wyrazem artystycznym. Nie mia這 te 豉twego zadania, gdy prezentowany poziom wykonawc闚 by bardzo wysoki.

Nasz szko喚 reprezentowa這 9 uczni闚 w r騜nych kategoriach wiekowych. W鈔鏚 najm這dszych pi瘯nie zaprezentowali si:

  • Jagoda 皋k z klasy I A w piosence „Puszek Okruszek”,
  • Michalina Stasiak z klasy I A, kt鏎a za酥iewa豉 „Moja mama wszystko wie”,
  • Zofia Ceglarek z klasy I A w utworze „Biedroneczki”,
  • Dominik Kierecki z klasy III A, kt鏎y za酥iewa piosenk „Ma造 cz這wiek”.

Mali wykonawcy w og鏊e nie mieli tremy, wr璚z nie mogli doczeka si wej軼ia na scen, a ich pierwszy wyst瘼 w konkursie na etapie powiatowym okaza si rewelacyjny.

W kategorii klas IV – VI wyst徙i Jan Jankowiak z klasy V A, kt鏎y ciekawie zinterpretowa piosenk „Ju taki jestem zimny dra”. Natomiast Agnieszka Michalska z klasy V A otrzyma豉 wyr騜nienie za wykonanie utworu „Piosenka uwerturowa”.

To, 瞠 m這dzie z naszego gimnazjum lubi 酥iewa, w to nikt nie w徠pi. I tym razem nie zawiedli, prezentuj帷 swoje umiej皻no軼i wokalno – muzyczne.

Milena Ball z klasy II B zdoby豉 II miejsce za wykonanie piosenki „Dobranoc Panowie”, a Kamil Pyszkowski z klasy II A otrzyma wyr騜nienie za pi瘯ny wokal w piosence „Chyba, na pewno”. W tej samej kategorii wyst徙i豉 r闚nie Daria Hofmann z klasy III A.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM WYKONAWCOM!

Takie festiwale to przyjemna forma rozrywki, mo磧iwo嗆 zaprezentowanie swoich umiej皻no軼i artystycznych przez dzieci i m這dzie oraz wspania豉 lekcja integracji. Ka盥ego roku konkurs 同IEWOLANDIA przyci庵a wiele uzdolnionych dzieci i m這dzie篡, kt鏎ym 酥iewanie przynosi rado嗆.

Maria Stefan, Magdalena Krzemie

 
« poprzedni artyku   nast瘼ny artyku »