Start arrow Wiadomości arrow Siedleckie Nutki 2015
Siedleckie Nutki 2015 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
27.11.2015.

29 października 2015 roku po raz kolejny dzieci i młodzież z gminy Siedlec spotkali się na Gminnym Przeglądzie Piosenki „Siedleckie Nutki”. Celem konkursu było wyłonienie najzdolniejszych osobowości wokalnych. Jednocześnie uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się na scenie oraz prezentacji ulubionych utworów. Organizatorem festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcu.

Jury oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, muzykalność dzieci i młodzieży, a także interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczniowie naszej szkoły również brali udział w konkursie festiwalowym i to z dużym sukcesem. Karolina Stefan z klasy VI B wyśpiewała I miejsce w kategorii Dziecięcej Solowej piosenką „Był raz pewien Pan”. W tej samej kategorii wystąpił Jan Jankowiak z klasy V A, który zaprezentował utwór „Już taki jestem zimny drań”.

Bardzo wysoki poziom reprezentowali soliści z klas gimnazjalnych. Jednak znów najlepszym okazał się uczeń naszej szkoły – Kamil Pyszkowski z klasy II A, który zdobył I miejsce w kategorii Młodzieżowej Solowej, śpiewając piosenkę „Chyba na pewno”. Obok Kamila, w tej samej kategorii wystąpiła Daria Hoffmann z klasy III A, która wykonała utwór „Wehikuł czasu”.

W konkursie zaprezentowały się również zespoły. Zespół wokalny uczniów z klas III – VI zajął III miejsce w kategorii Dziecięcej Zespołowej. Zaśpiewał piosenkę pt. „Mały człowiek”. Na uwagę zasługuje piękny wokal małego artysty – solisty zespołu – Dominika Kiereckiego z klasy III A.

Z kolei bezkonkurencyjny okazał się zespół uczennic z klas gimnazjalnych, który zaprezentował piosenkę „Bieszczady” i zajął I miejsce w kategorii Młodzieżowej Zespołowej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Mamy nadzieję, że ich sukcesy przyczynią się choć w małym stopniu do popularyzacji śpiewu wśród dzieci i młodzieży z naszej szkoły.

Maria Stefan Magdalena Krzemień

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »