Start arrow Wiadomości arrow Nawet w Siedlcu bijemy rekordy...
Nawet w Siedlcu bijemy rekordy... PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.10.2015.

Dnia 11 października 2015 roku na naszym Orliku w Siedlcu odbyła się próba bicia rekordu Guinnessa w treningu piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie. U nas uczestniczyło w niej 35 osób z różnych grup wiekowych- od podstawówki do klas ponadgimnazjalnych. Próba pobicia tego rekordu obywała się w tym samym czasie na 150 Orlikach.


Pogoda nie dopisywała, bo co prawda słońca nie brakowało, ale wiał porywisty wiatr i marzły nam ręce. Mimo to wszyscy byli pełni entuzjazmu i nie mogli się doczekać rozpoczęcia treningu. Pani Krystyna Zwirn, która dowodziła akcją, o godzinie 16.00 dała sygnał i zaczęło się.

Najpierw była rozgrzewka, na którą złożyły się proste ćwiczenia, takie, że każdy był w stanie je wykonać. Nikt nie mógł przerwać treningu i chyba nikt nie chciał. Nie zabrakło dobrego humoru, bo co chwilę ktoś wybuchał śmiechem. Potem podzielono nas na cztery grupy, które rywalizowały ze sobą. Następnie należało trafić piłką w słupek. To z pozoru proste zadanie sprawiało niektórym kłopot, ale nie przejmowaliśmy się tym, przeciwnie było nam bardzo wesoło. Wszystkie ćwiczenia wykonywane były z piłką. Trening zwieńczyła gra do 10 podań, czyli krótki meczyk. Jego zasadą jest, aby podać piłkę w drużynie 10 razy, oczywiście nie gubiąc jej przy tym. Trening zakończył się o godzinie 16.45. Całe przedsięwzięcie dokumentowała pani Dorota Kolesińska oraz jej asystentki: Oliwia Radna i Martyna Budzyń. Na początku i na końcu treningu zrobiły nam zdjęcia z bramką w tle. Serdecznie dziękujemy naszym fotografkom. Dziękujemy też rodzicom, którzy obserwowali trening zza siatki i dzielnie nas dopingowali.

Na koniec specjalne podziękowania dla pani Krysi Zwirn, bo to ona zajęła się całą organizacją treningu i dla uczestników, bo bez nich nic by się nie odbyło.

Martyna Młynarz, Wiktoria Czerniak

Zmieniony ( 24.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »