Start arrow Wiadomości arrow Kolejne spotkanie na polach lednickich.
Kolejne spotkanie na polach lednickich. PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
22.06.2015.

Dnia 6 czerwca 2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum wraz z Paniami: Magdaleną Budą, Wiesławą Śmiałek-Stasiak oraz Agatą Szpoper wybrali się na XIX Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. W tym roku jechaliśmy bardzo liczną grupą, która jak zwykle bardzo cieszyła się na wyjazd. Wielu z nas jechało tam po raz drugi, inni po raz pierwszy.

W tym roku jak i w ubiegłym prosiliśmy o dary Ducha Świętego i z radością przeżywaliśmy obecność Chrystusa w naszych sercach. Spotkanie rozpoczął wystrzał armatni, a na Polach Lednickich wylądował skoczek z garścią ziemi, która pochodziła z Ziemi Świętej. Mieliśmy także okazję do spowiedzi w dość nietypowej formie, a mianowicie siedząc z księdzem na ziemi lub kocu. Spowiedź nie była też taka jak w kościele ze względu na to, że dostawaliśmy czasem dość trudne pytania od księży na temat naszego życia i naszej przyszłości. Można powiedzieć, że wyglądało to trochę jak rozmowa z naszym najlepszym przyjacielem, co myślę jest dość dobrym porównaniem. Spotkanie odbyło się w wesołej atmosferze, mimo bardzo dokuczliwego słońca. Wszyscy bardzo mocno się opaliliśmy, co czuliśmy najbardziej w drodze powrotnej. Najchętniej śpiewaliśmy i tańczyliśmy z tancerzami i wykonawcami danych pieśni. Jednak nie zabrakło też momentów, w których musieliśmy być bardzo poważni, ponieważ wymagała tego od nas sytuacja.

Słuchaliśmy także jak prymas Polski, abp Wojciech Polak, w homilii przypomniał, że młodzież nie powinna "zadowalać się przeciętnością, ale szukać świętości". Następnie wszyscy wspólnie przystąpiliśmy do komunii, która także była przeprowadzona w dość nietypowy sposób. Kapłani podchodzili do wiernych, a nie na odwrót jak to ma miejsce w czasie zwykłej mszy.

Pod koniec spotkania przemówił do nas z Watykanu Papież Franciszek. Spotkanie zakończyło się kilkuminutowym pokazem fajerwerków. Mimo mocnego zmęczenia wróciliśmy do domu o godzinie 4:00 bardzo zadowoleni z wyjazdu. Mamy nadzieję, że za rok także będziemy mieli okazję oddawać cześć Panu w tak ciekawej formie.

Wiktoria Tomys (klasa IIIa gimnazjum)

Zmieniony ( 22.06.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »