Start arrow Wiadomości arrow Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole
Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
30.05.2015.

Dnia 12 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą Joanną Lemańską przygotowali część artystyczną pod tytułem „Ratujmy Matkę Ziemię”. Schorowana, zniszczona i zatruta toksycznymi odpadami „Matka Ziemia” uświadomiła nam śpiewająco (kiwając na nas srogo swoją laską) ,że to my - ludzie jesteśmy odpowiedzialni za zatrute powietrze, glebę i wodę na naszej planecie. Na szczęście w naszej szkole od zagłady uratowała ją kroplówka z czystą źródlaną wodą i uspokajający śpiew ptaków, a w rzeczywistości musimy nawoływać do postaw proekologicznych i uświadamiać wszystkich jak ważne jest dbanie o to aby nasza planeta była wiecznie zielona.

O tym między innymi był film nakręcony przez uczennice klasy III a gim. (Annę Lehmann, Wiktorię Chlebowską, Wiktorię Piechnę, Paulinę Studzińską i Bogumiłę Basińską ) pod opieką pani Zofii Mąkosy i pana Zbigniewa Wąsika. „Śmieciowy film” opowiadał o segregacji śmieci. Wielu uczniów z naszej szkoły miało okazję zadebiutować w roli aktora i wyszło im to znakomicie. Do zagrania w filmie dziewczynom udało się nawet namówić Małgorzatę Kożuchowską ;).

Klasie III b oraz uczennicom z klasy III a gim. dziękujemy za przygotowanie ekologicznego apelu.

JL

"Śmieciowy film":

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »