Start arrow Wiadomości arrow Obchodziliśmy Święto Konstytucji
Obchodziliśmy Święto Konstytucji PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
12.05.2015.

Apel szkolny, który odbył się dnia 5 maja miał za zadanie przedstawić nam bardzo ważne dla Polski święto, mianowicie Święto Konstytucji 3 maja. Apel był naprawdę piękny i uroczysty.

Na początku wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy. Później były wykonane wspaniałe piosenki. Piosenkarzami byli: Martyna Walczak (Vb), Kamil Pyszkowski (Ia Gim.) i Milena Ball (Ib Gim.). Następnie uczniowie klasy V odegrali przedstawienie dotyczące Święta Konstytucji 3 maja. Spektakl przedstawiał lekcję historii, na której odwiedziła uczniów Konstytucja Majowa. Aktorzy zadawali pytania, a pani Konstytucja chętnie na nie odpowiadała.

Z tej "lekcji historii" naprawdę wiele można było się dowiedzieć. Między innymi o tym, dlaczego dla Polski Konstytucja była i jest bardzo ważna. Po przedstawieniu narratorzy wszystko pięknie podsumowali, następnie Pani Dyrektor zabrała głos. Zaraz po przemówieniu zostało wykonanych jeszcze kilka piosenek, a na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy hymn szkolny.

Myślę, że każdemu, kto uczestniczył w tym apelu, miło upłynął czas.

Zmieniony ( 30.05.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »