Start arrow Muzyka od A do Z arrow Domowe Melodie - "3" - domowe melodie
Domowe Melodie - "3" - domowe melodie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.01.2015.

Kto dzisiaj wydaje takie płyty? Komu się chce tak nagrywać? Kto wymyśla tak oryginalne i mądre teksty? Odpowiedź na wszystkie pytania jest jedna – zespół Domowe Melodie. To stosunkowo nowy, nietypowy projekt na polskiej scenie alternatywnej. Powstali w 2012 roku, a tworzą go Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni i autorka tekstów oraz Staszek Czyżewski (kontrabas, akordeon) i Kuba Dykiert (perkusja, gitara), którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną tego projektu. Trio komponuje muzykę w zaciszu domowym, bez wkładu kogokolwiek z zewnątrz.

Kompozycje, które tworzą, są proste, bez żadnych udziwnień producenckich, ale ta prostota ma to COŚ, co przyciąga słuchaczy. Album o tytule „3” jest paradoksalnie ich drugą płytą i tak jak debiut został wydany własnym sumptem. Okładka przypomina stary zeszyt przewiązany gumką. W środku mamy teksty utworów łącznie ze wszystkimi poprawkami, skreśleniami oraz rysunkami. Możemy przez to być bardzo blisko twórcy utworów. Opowiadają one różne, niekiedy bardzo osobiste historie, a Justyna używa bardzo oryginalnego języka i nie boi się ostrych słów. Bardzo spodobały mi się „Kołyska”, Wstydzę się”, „P. Prezydencie” oraz „Wilkiem”.

Polecam to wydawnictwo tym wszystkim, którzy oczekują od muzyki czegoś więcej niż tylko prostej rozrywki z banalnymi tekstami.


Zobacz wideo: