Start arrow Wiadomości arrow Przedświąteczny Poranek Kolęd
Przedświąteczny Poranek Kolęd PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
07.01.2015.

W dniu 19 grudnia 2014 roku tradycyjnie odbyła się w naszej szkole uroczystość zwana Porankiem Kolęd. W tym roku odpowiedzialnymi za oprawę były Panie Małgorzata Poniedziałek, Urszula Rau, Maria Stefan oraz Magdalena Krzemień. Chór szkolny wykonał najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Uczniowie i nauczyciele z wielkim zaciekawieniem wysłuchali nastrojowych utworów i nagrodzili młodych wykonawców wielkimi brawami.

Następnie grupa dzieci z klas I – III uczęszczająca na świetlicę szkolną przedstawiła Jasełka, które nawiązywały do wydarzeń, jakie miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu na Ziemi Świętej. Występ najmłodszych dzieci dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń.

Przygotowany przez uczniów i nauczycieli Poranek pozwolił wszystkim uczestnikom tej uroczystości odnaleźć szczęście w małych, codziennych sprawach, poczuć ciepło Świąt Bożego Narodzenia. Dał nadzieję oraz przypomniał, by nie zatracić niezwykłych znaków miłości.

Zabiegani, pochłonięci codziennymi sprawami, często pozwalamy, aby umykało nam to, co najważniejsze. W gonitwie myśli, natłoku obowiązków szkolnych i pozaszkolnych, często zapominamy, jak wiele znaczy uśmiech, dobre słowo, miły gest drugiego człowieka. Okres Bożego Narodzenia, a także występ chóru i dzieci najmłodszych pozwolił nam zrozumieć, że nikt z nas nie jest samotną wyspą, żyjemy obok innych ludzi, którzy są dla nas równie ważni jak my dla nich.

Magdalena Stefan, klasa III A gim.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »