Start arrow Wiadomości arrow Mikołajki we Wroniawach
Mikołajki we Wroniawach PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.12.2014.

W dniach 4-5. 12. 2014 r. r. klasa III b wraz z wychowawcą p. Joanną Lemańską i p. Ulą Rau wybrała się na wycieczkę do Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach. Celem wycieczki oprócz spotkania z Mikołajem było zwiedzanie zabytkowego pałacu z XIX w. oraz zapoznanie się z jego historią.

Pierwszego dnia po zakwaterowaniu się w pokojach pałacowych, (w których ponoć miała straszyć „Biała Dama”) całe popołudnie spędziliśmy na zabawach i konkursach przy muzyce. Po pysznej kolacji czekaliśmy na przyjazd długo oczekiwanego gościa z Laponii. Mieliśmy troszkę obaw czy Św. Mikołaj do nas dotrze bo za oknami zamiast śniegu padał deszcz a my nie byliśmy pod tym adresem co zawsze. Jednak piękny i okazały budynek pałacu we Wroniawach tak przykuł uwagę Świętego, że o godz. 20.00 Mikołaj pojawił się w progach zamku. Z radością przywitaliśmy go piosenką i czekaliśmy na prezenty, które jak się później okazało nie było tak prosto dostać. Niektóre „gagatki” z naszej klasy musiały skakać prze Mikołajową laskę albo robić przysiady. Gdy wszyscy dostali upragnione prezenty zaprosiliśmy Mikołaja do tańca i wspólnej zabawy. Śmiechom nie było końca gdy Mikołaj mimo swojego podeszłego wieku szalał z nami na parkiecie i wywijał swoją laską. Po tak pełnym wrażeń dniu ciężko było zasnąć….

Następnego dnia po śniadaniu wybraliśmy się na spacer pięknymi parkowymi alejami wkoło pałacu. Później pani Kasia opowiedziała nam historię pięknego zabytku i pokazała przy schodach dębową szyszkę ,która spełniała życzenia. Po lekcji z historii były zajęcia plastyczne i tu spotkała nas niespodzianka bo najlepsze prace zostały nagrodzone. Niestety po obiedzie wycieczka dobiegła końca, a my wcale nie mieliśmy ochoty stamtąd wyjeżdżać. Postanowiliśmy, że jeszcze tam przyjedziemy

Klasa 3b z wychowawcą

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »