Start arrow Wiadomości arrow Jak młodzież gimnazjalna podnosiła frekwencję wyborczą
Jak młodzież gimnazjalna podnosiła frekwencję wyborczą PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
07.12.2014.

Wybory samorządowe już minęły, a my, czyli grupa dziewcząt i chłopców z klasy III a gimnazjum, podsumowujemy naszą akcję profrekwencyjną. Polegała ona na zwiększeniu liczby osób oddających głos w wyborach w gminie Siedlec. Kilka tygodni wcześniej przygotowaliśmy plan działań. Robiliśmy to pod kierunkiem pań Zofii Mąkosy i Ireny Zielonki. Zaczęliśmy od ułożenia haseł namawiających do udziału w wyborach 16 listopada, potem zaprojektowaliśmy plakaty. Hasła znalazły się później w “Gminnych Wieściach” i na tych właśnie plakatach.

W dniach poprzedzających głosowanie wieszaliśmy je we wszystkich miejscowościach znajdujących się w obwodzie naszej szkoły, rozdawaliśmy ulotki, które pochodziły z programu ''Młodzi głosują'' a w dniu wyborów od godziny 9:00 chodziliśmy po Siedlcu i pisaliśmy na chodnikach oraz na ulicach hasła, które zachęcały do głosowania. Przechodnie reagowali bardzo różnie. Niektórzy popierali naszą akcje, inni wręcz przeciwnie. Mamy nadzieję, że to co robiliśmy, choć trochę wpłynęło na frekwencję w gminie Siedlec, ponieważ naszym zdaniem liczba głosujących jest bardzo ważna. Według nas każdy człowiek właśnie w tym dniu może wziąć los w swoje ręce a udział w wyborach jest obowiązkiem, który trzeba wypełnić.

Wiktoria Tomys

Zmieniony ( 07.12.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »