Start arrow Wiadomości arrow Powiatowe obchody Święta Niepodległości
Powiatowe obchody Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.11.2014.

Dnia 11 listopada 2014 roku dzieci i młodzież z naszej szkoły aktywnie uczestniczyły w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się w Siedlcu. W atmosferę radości i szacunku do wydarzeń sprzed 96 lat wprowadzili zebranych pieśniami patriotycznymi, zarówno o charakterze nostalgicznym, jak i tymi radosnymi, wybiegającymi troszeczkę w przyszłość.

Uczniowie zaśpiewali pieśni:

  •  „Biały krzyż”
  •  „Gdzie są kwiaty”
  •  „Jedenasty listopada”
  •  „Mury”
  •  „Taki kraj”
  •  „W listopadzie”
  •  „Bo świat to my”

Niepodległość można budować w różnych formach. Jedną z nich jest edukacja dzieci i młodzieży poprzez pieśni patriotyczne. To właśnie w nich przywołali najważniejsze wydarzenia z historii narodu polskiego. Momenty znamienne, pełne ofiar i tragizmu dla każdego Polaka, okupione cierpieniem i krwią. Uważamy, że musimy pamiętać! Bo o tym trzeba pamiętać, że wolność nasza, nas tu mieszkających, uczących i radujących się, jest znaczona krzyżami. Nie można też zapomnieć o pokoleniach, które o tę naszą wolność walczyły.

Obecność wielu ludzi na sali GOK-u w Siedlcu oraz naszych uczniów, świadczyła o tym, że nie zapominamy i pamiętamy. Chcemy nieść ten sztandar wolności dla siebie i przyszłych pokoleń. Wierzymy w to, że udział naszych uczniów w tej pięknej powiatowej uroczystości umocni wszystkich w podtrzymywaniu pamięci.

MS

Zmieniony ( 30.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »