Start arrow Wiadomości arrow Pierwszoklasiści obywatelami Gminy Siedlec
Pierwszoklasiści obywatelami Gminy Siedlec PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
31.10.2014.

W dniu 23 i 24 października 2014 roku w Urzędzie Gminy w Siedlcu miała miejsce tradycyjna uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na obywateli Gminy Siedlec.

Po przywitaniu przez Pana Wójta - Adama Cukiera i krótkiej rozmowie, uczniowie z poszczególnych oddziałów otrzymali okolicznościowe dyplomy upamiętniające to wydarzenie.

Na spotkaniu obecni byli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, którzy przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i założyli każdemu pierwszoklasiście kamizelkę odblaskową. Uczniowie spotkali się również z przedstawicielką Banku Spółdzielczego w Siedlcu, która zachęcała dzieci do oszczędzania i, ku radości uczniów, wręczyła im książeczki Szkolnej Kasy Oszczędnościowej z wkładem pieniężnym. Pan Wójt obdarował naszych pierwszoklasistów soczystym jabłkiem, przypominając jednocześnie o zdrowym odżywianiu.

Na zakończenie spotkania uczniowie zwiedzili niektóre pomieszczenia Urzędu Gminy, a Pan Wójt opowiedział im, jakie sprawy w danym biurze się załatwia.

MS

Zmieniony ( 31.10.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »