Start arrow Wiadomości arrow Ślubowanie pierwszoklasistów.
Ślubowanie pierwszoklasistów. PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
19.10.2014.

14 października 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Siedlcu. Uroczystość prowadziła uczennica klasy IV B – Zofia Krzemień. Powitała dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz uczniów i rodziców, którzy swoją obecnością dodawali otuchy najmłodszym.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole.

Należy podkreślić, że po raz pierwszy w historii szkoły w uroczystości ślubowania uczestniczyło aż 98 pierwszaków. Wszystkie klasy przedstawiły krótki program artystyczny i pokazały, czego zdążyły się już nauczyć. Następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie na Sztandar Szkoły. Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Wręczyła również okolicznościowe dyplomy. Nie zabrakło upominków, w „Kuferku obfitości” znalazły się słodycze i przybory szkolne. Uczniowie klas drugich również pamiętali o swoich młodszych kolegach, obdarowując ich słodyczami i drobnym upominkiem.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla uczniów i ich rodziców.

Magdalena Stefan (klasa III a gim.)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »