Start arrow Wiadomości arrow Projekt "Mały Mistrz"
Projekt "Mały Mistrz" PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.10.2014.

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie klas I uczestniczą w ogólnopolskim projekcie Mały Mistrz. Główną ideą programu jest zachęcenie dzieci i młodzieży – uczniów klas I- III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw sportowych, a zwłaszcza zdrowego stylu życia.

Zamierzeniem jest również podniesienie atrakcyjności zajęć oraz wzmocnienie hierarchii szkoły i roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego. Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny.

  • Rowerzysta – Turysta,
  • Gimnastyk - Tancerz,
  • Saneczkarz - Narciarz- Łyżwiarz,
  • Piłkarz, Lekkoatleta,
  • Pływak – Wodniak

W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »