Start arrow Ze sportu arrow Trzeba walczyć i się nie poddawać!
Trzeba walczyć i się nie poddawać! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.09.2014.

Tym razem w niedzielę 14 września 2014 roku grupa siedleckich lekkoatletów wyruszyła do Poznania na swój najważniejszy start w sezonie, czyli ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodzików. Tym razem zawodników było mniej. Niestety niektórych dopadła choroba, która wykluczyła ich z rywalizacji. W biegu na 100 m wystąpiły: Daria Hoffmann oraz Martyna Paździor. Dwie zawodniczki rzucały młotem- Bogunia Basińska i Martyna Młynarz. Wiktoria Czerniak biegała 600 m, natomiast Roksana Ksiąg i Maja Stachowiak biegały 1000 m. Trenerka pani Krystyna Zwirn wraz ze swoją “prawą ręką”- Lupką trzymały kciuki, dopingowały i liczyły na jak najlepsze wyniki (rekordy życiowe, miejsca w pierwszej jedenastce). Pogoda tak jak w poprzednim tygodniu dopisywała. Okulary słoneczne okazały się bardzo przydatne.


Niektórym dziewczynom udało się pobić rekordy życiowe. Martyna Paździor pobiegła 16.22 s na 100 m. Także nasze dwie młociarki miały przy swoim nazwisku na listach z wynikami dwie magiczne literki ‘PB’ (skrót PB oznacza rekord życiowy zawodnika)- Martyna rzuciła młotem 15 m, a Bogunia 23,58 m. Miotaczki zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce. Ich start był bardzo udany!

Dziewczyny się jeszcze uczą, ale widać, że dają z siebie wszystko. Potrafią walczyć. Mam nadzieję, że będą mieć w sobie tyle wytrwałości i ‘przepracują’ całą zimę, a w nowym sezonie lekkoatletycznym pokażą jeszcze więcej swoich możliwości. Trzymam za nie kciuki bardzo mocno!

LUPKA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »