Start arrow Ze sportu arrow Trening czyni mistrza!
Trening czyni mistrza! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.09.2014.
Mały wstęp: Już niestety nie chodzę do gimnazjum, ale tak szybko nie zrezygnuję z moich dawnych obowiązków,  więc….

Wcześnie rano w sobotę 6 września 2014 r. razem z panią Krystyną Zwirn zabrałyśmy grupę młodzików na zawody do Poznania. Należą oni już do klubu WMKLS NADODRZE POWODOWO. Niektórzy z nich pierwszy raz jechali na taką imprezę sportową. Była to Liga Młodzików 2014. Barwy powodowskie reprezentowali: Sara Matysik, Aleksandra Przybyła, Adrian Woga, Oliwia Radna, Daria Hoffmann, Martyna Młynarz, Bogumiła Basińska, Adrianna Waśko, Roksana Ksiąg, Wiktoria Czerniak oraz Martyna Paździor. Każdy był bardzo optymistycznie nastawiony do startu. Wakacje dopiero minęły, więc wszyscy czuli się wypoczęci. Słoneczko dawało mocno o sobie znać. Można było się opalić.


Do moich obowiązków należało zaopiekowanie się (jak ja to mówię) maleństwami, aby się nie pogubiły na tym wielkim obiekcie. Stadion Olimpia Poznań wbrew pozorom jest dużym obiektem. Wokół niego znajduję się park, gdzie poznaniacy mogą jeździć rowerem, biegać, uprawiać nordic walking, itp. a obok znajdują się korty tenisowe.

Niektóre siedleckie młodziki się wykazały i pobiły swoje rekordy życiowe, jak np. Wiktoria Czerniak w biegu na 600 m - 1:51.92, Daria Hoffmann, biegając 100 m, osiągnęła czas 14.79 s, a Adrianna Waśko w biegu na 300 m- 55.13 s. Niektórzy debiutowali w nowych konkurencjach np. Bogunia Basińska rzucała młotem 18.63 m. Dziewczyny w składzie: Oliwia Radna, Martyna Paździor, Daria Hoffmann i Wiktoria Czerniak również biegały sztafetę.

Za tydzień w niedzielę czeka tych młodych sportowców największy sprawdzian, mianowicie Makroregion- ćwierćfinały Mistrzostw Polski. Miejmy nadzieję, że pójdzie im jeszcze lepiej niż na sobotnich zawodach. Trzymajmy za nich mocno kciuki :)

LUPKA
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »