Start arrow Ze sportu arrow Młodzi też potrafią walczyć
Młodzi też potrafią walczyć PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
20.06.2014.

Finał miejski czwartków lekkoatletycznych odbył się 12. 06. 2014 r. w Wolsztynie na nowej tartanowej nawierzchni. Opiekę nad młodzieżą naszej szkoły sprawowała pani trener Krystyna Zwirn wraz ze swoją asystentką Lupką.

W biegu dziewcząt na 60 m wzięły udział:

  • Kinga Kowalewska - zajęła 2. miejsce w kategorii szóstych klas z czasem 9.38 s,
  • Anita Trybuś - uzyskała czas 10.03 s
  • Małgorzata Piątyszek - czas 10.10 s
  • Kamila Paździor - zdobyła 2. miejsce w kategorii klas piątych z czasem 9.40 s.

W biegu chłopców na 60 m o zajęcie jak najlepszego miejsca walczył Paweł Różycki. W skoku w dal nasi młodzi sportowcy pokazali, co potrafią. Seweryn Mania stanął na najwyższym stopniu podium z rezultatem 3.55 m w kategorii klas czwartych. Piotr Różycki skoczył 3.55 m. Niestety zabrakło mu trochę, aby stanąć na podium w swojej kategorii. Adrianowi Drążkowi udało się skoczyć 3.75 m. Dziewczęta nie były gorsze. Rozalia Reiman skoczyła 3.50 m, a Patrycja Walczak wywalczyła 2. miejsce skacząc 4.17 m.

W rzucie piłeczką palantową poszło chłopakom bardzo dobrze. Adrian Birk rzucił 38 m i zajął 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej- klasa czwarta. Filip Kozina rzucił 40.5 m zajmując 6. miejsce.

W biegu na 600 m najmłodsza nasza reprezentantka Martyna Kaczmarek.. pokazała klasę- zdobywając 1. miejsce. Marysia Duma, która także biegła na tym dystansie zajęła 4. miejsce. Naprawdę zabrakło jej niewiele do podium. Chłopcy oczywiście nie chcieli być gorsi i podjęli wyzwanie. Adrian Woga w swojej kategorii - klasa szósta, zdobył 2. miejsce w biegu na 1000 m. Michał Maciaszczyk również zajął 2. miejsce w kategorii klas piątych, uzyskując czas 3.28.40 min

Już w ostatniej rozgrywanej konkurencji, którą był bieg na 300 m nasza szkoła zdobyła kolejne dwa srebrne medale. Sara Matysik w kategorii klas szóstych zajęła 2. miejsce z czasem 50.10 s, a Mateusz Łukaszewski w tej samej kategorii również zajął 2. miejsce z czasem 49.15 s.

Cieszymy się z rezultatów osiągniętych przez naszych młodych sportowców i życzymy im powodzenia w następnym etapie, który będzie rozgrywany w Łodzi.

LUPKA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »