Start arrow Ze sportu arrow To Będą Nowe Mistrzynie (wkrótce)
To Będą Nowe Mistrzynie (wkrótce) PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
05.06.2014.

Stadion Olimpii Poznań,
źródło: wikipedia.pl
Pogoda 31 maja 2014 r. była naprawdę rewelacyjna. Ekipa młodziczek wyruszła na Mistrzostwa Okręgu Młodzików do Poznania. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody tak dużej rangi. Miały naprawdę ogromną tremę. Kierowcą autokaru był nasz ulubiony pan Stefan (bardzo pozytywnie nastawiony do życia człowiek), a trenerką i opiekunką- pani Krystyna Zwirn ze swoją asystentką- Lupką.

Dziewczynom bardzo spodobał się stadion OLIMPII POZNAŃ. Ja lubię ten stadion najbardziej ze wszystkich, na których mogłam startować. Widać siedlczanki mają podobne upodobania. Na początku do rywalizacji przystąpiły sprinterki.

Wiktoria Czerniak uzyskała rezultat: 14.84 s (30. miejsce), Oliwia Radna - 15.54 s (35. miejsce), Daria Hoffmann - 14.94 s (31. miejsce). Dziewczyny robiły. co mogły, ale nie dostały się do biegu finałowego. Był to ich pierwszy start na tym dystansie. W tym czasie pchała kulą Bogunia Basińska. Udało jej się pchnąć 7 m i 46 cm i wywalczyła 13. miejsce. Roksana Ksiąg, biegając na 600 m, pobiła swój rekord życiowy i zajęła 19. miejsce. Jej czas to 1.56.56. Przedostatnią konkurencją był bieg na 300 m. Jako pierwsza startowała Wiktoria. Pobiegła i osiągnęła rekord życiowy, który teraz wynosi 49.51s, zdobywając 33. miejsce. Później biegła Ada Waśko. Jej czas to 55.66 s (zajęła 43. miejsce). Na samym końcu dziewczyny biegły sztafetę 4 x 100 m. Na pierwszej zmianie- Oliwia, druga- Ada, trzecia- Daria, czwarta- Wiktoria. Dały siebie wszystko, ich wynik to 1.00.31 i 10. miejsce.

Jestem zadowolona z naszych dziewczyn. Starałam się im pomóc i przekazać wszystkie wskazówki, które mi się przydają, jak biegam, ponieważ koleżanki nie mają jeszcze doświadczenia, ale dzięki takim zawodom go nabiorą. Powinniśmy wszyscy być bardzo pozytywnie nastawieni, ponieważ gdy będą ciężko i przede wszystkim systematycznie pracować, to będą osiągać bardzo dobre rezultaty. Ja, jako starsza koleżanka, życzę im tego z całego serca. Oprócz doświadczenia, poznają nowych ludzi, a może w przyszłości będą to ich najbliżsi przyjaciele. Warto uprawiać sport! Przynosi wiele korzyści.

Dziewczęta bardzo dziękują pani trener za doping. Pogoda dopisała, rekordy są i wszyscy mają nadzieję, że będą jeszcze lepsze!

LUPKA

Zmieniony ( 05.06.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »