Start arrow Ze sportu arrow Mogło być lepiej?
Mogło być lepiej? PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
05.06.2014.

Już o poranku 27 maja 2014 r. wyjechaliśmy w pięcioosobowym składzie do Leszna na Indywidualne Wojewódzkie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce (Finał województwa- Gimnazjada). Jechała z nami nasza trenerka- pani Krystyna Zwirn, a szkołę reprezentowali: Aleksandra Frajer (rzut oszczepem), Kamil Ososiński (bieg na 1000 m), Oliwia Niewiadomska (skok wzwyż) oraz Lupka (bieg na 100 m ppł). Pogoda zmieniała się z minuty na minutę. Już w drodze spotykały nas ulewy. Niektórzy z nas nie byli zadowoleni, bo np. nasza Oliwka zapomniała wziąć ze sobą ortalion chroniący przed deszczem. Mimo nieciekawej pogody, byliśmy pozytywnie nastawieni do naszych startów. Każdy miał nadzieję, że pobije swój rekord życiowy.

Na miejscu otrzymaliśmy numery startowe i ruszyliśmy do boju. Na pierwszy ogień poszły Oliwia i Lupka. Pogoda jeszcze wtedy była do przyjęcia. Nasza skoczkini wzywż pokonała wysokość 1.35 m, wyrównując życiówkę i zajęła 14. miejsce w Wielkopolsce. Lupka wybiegała następny rekord życiowy i dzięki temu zajęła 11. miejsce w województwie. Tuż po biegach przez płotki zaczął bardzo mocno padać deszcz. Zawody zostały wstrzymane. Po jakimś czasie przestało padać, więc zawodnicy wrócili do rywalizacji. Chwilami nawet pokazywało się nam słoneczko. A później znów padało. I tak na zmianę! Ola przystąpiła do walki około godz. 14. Przeszła eliminacje i weszła do najlepszej ósemki. Zajęła 5. miejsce z wynikiem 32.79, a do pobicia rekordu zabrakło zaledwie 11 cm. Kamil startował jako ostatni z naszej czwórki. Jego czas na 1000 m to 2.53.15. Był niezadowolony ze swojego wyniku, ponieważ biega o wiele, wiele lepiej. Ale właśnie taki jest SPORT! NIEPRZEWIDYWALNY!

Jednogłośnie wszyscy możemy powiedzieć, że organizacja i atmosfera tej imprezy sportowej była bardzo fajna. Nasza pani trener wytrwale i uparcie nas dopingowała z całych sił! DZIĘKUJEMY!!!

Pani Krysia powiedziała, że dobrze wystartowaliśmy. W sumie jesteśmy zadowoleni z naszych wyników. Mamy jednak nadzieję, że będzie jeszcze okazja, aby się poprawić!

Cytat, którego się powinniśmy trzymać: “Nie przegrywa ten, który pada na deski, lecz ten, który z nich nie powstaje”.

LUPKA

Zmieniony ( 05.06.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »