Start arrow Ze sportu arrow Jesteśmy mocni!
Jesteśmy mocni! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.05.2014.

We wtorkowy poranek 20 maja 2014 r. wybraliśmy się silną ekipą na Rejonowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce, które odbywały się na stadionie w Lesznie. Szkołę reprezentowali: Aleksandra Frajer (rzut oszczepem oraz 1 zmiana sztafety 4 x 100 m), Dominik Gracz (bieg na 100 m), Roksana Ksiąg (bieg na 600 m), Wiktoria Czerniak (bieg na 600 m), Bożena Tomiak (bieg na 1000 m), Katarzyna Przybyła (2 zmiana sztafety 4 x 100 m), Kamil Ososiński (bieg na 1000 ), Oliwia Niewiadomska (skok wzwyż oraz 3 zmiana sztafety 4 x 100 m), Lupka (bieg na 100 m ppł i 4 zmiana sztafety 4 x 100 m), Oliwia Radna (sztafeta szwedzka zmiana 100 m), Adrianna Waśko (sztafeta szwedzka zmiana 200 m), Paulina Paluch (sztafeta szwedzka zmiana 300 m), Daria Hoffman (sztafeta szwedzka zmiana 400 m).

Pogoda i waleczne nastroje dopisywały!

Jako pierwszy startował Dominik. Niestety nie udało mu się zakwalifikować dalej. Później, podobnie jak podczas poprzednich zawodów, byłam w szoku, bo po raz kolejny automatycznie dostałam się do zawodów wojewódzkich w biegu na 100 m ppł. Pani trener zarządziła, że pobiegnę poza konkurencją 300 m ppł. Jednocześnie w swojej specjalności startowała Oliwia. Skoczyła 1.35m i tym samym zajęła pierwsze miejsce. Razem przeszłyśmy do następnego etapu. Później dziewczyny biegały na 600 m i 1000 m. Niestety żadnej z nich nie udało się przejść dalej. Ale dały z siebie wszystko! Było to widać podczas biegu i na mecie. Kamil, biegnąc na 1000 m, pobił swój rekord życiowy i zajął 2.miejsce. Nabiegał 2.50.44. W tym czasie rzucała już Ola. Także stanęła na drugim stopniu podium. Zabrakło jej zaledwie 9 cm do rekordu życiowego. Później przyszedł czas na sztafety. One zawsze niosą ze sobą wiele emocji! Biegając w zespole, nie walczysz tylko dla siebie, ale i dla drużyny. Można powiedzieć, że nie biega się z głową tylko z emocjami. Dajesz z siebie jeszcze więcej niż możesz, bo nie chcesz nikogo zawieść. Najpierw biegały: Ola, Kasia, Oliwia i Lupka- 4 x 100 m. Niestety nie udało się nam przejść dalej. Ostatnią już zespołową konkurencją była sztafeta szwedzka. Dziewczyny pobiegły bardzo dobrze, niestety i tym razem nie udało się. Pani trener- Krystynie Zwirn bardzo dziękujemy za doping!

Podsumowując, na zawody wojewódzkie jadą 4 osoby: Oliwia, Ola, Kamil i Lupka. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze swoich startów i mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej!

LUPKA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »