Start arrow Wiadomości arrow Wielka Majówka
Wielka Majówka PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.05.2014.

Kolejna relacja z działań grupy projektowej "Muzyczny Labirynt":

Jesteśmy przedsiębiorczy i organizujemy dyskotekę „Wielka Majówka”

Dnia 22 maja zorganizowaliśmy dyskotekę pod hasłem „Wielka Majówka”. Zaplanowanie imprezy odbyło się na jednym ze spotkań. Później zajęliśmy się stworzeniem projektów reklam. Były to plakaty, które zostały zawieszone na korytarzach szkolnych. Pamiętaliśmy o tym, że „Być przedsiębiorczym” – to nauka przez działanie. Wymyśliliśmy hasło reklamowe i umieściliśmy je na plakatach. Podkreśliliśmy na nich, że uczestnicy zabawy powinni ubrać się w sposób odzwierciedlający temat dyskoteki (kolorowe spódnice – dziewczyny, koszule w kratę – chłopcy).Ogłosiliśmy również, iż osoby odpowiednio ubrane będą miały zniżkę na bilet wejściowy na dyskotekę. W ten sposób zachęciliśmy wszystkich uczniów do przyjścia na zabawę i ubrania się w odpowiedni sposób.

Zaprojektowaliśmy również wygląd sali. Rozwiesiliśmy balony, kwiaty i malowidła. Udekorowaliśmy nimi salę. W dniu dyskoteki zachęcaliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w zabawie. Zadbaliśmy także o to, by na dyskotece nie zabrakło napojów dla spragnionych. Zamówiliśmy oranżadę i zmęczeni zabawą mogli ugasić pragnienie. Były też tosty, pizzerki i słodkości, które zapewniał nasz sklepik.

Dyskoteki to już tradycja w naszej szkole, ale po raz pierwszy zorganizowali ją uczniowie realizujący projekt edukacyjny. Był to czas dla uczniów naszej szkoły, gdy wszyscy mogli tańczyć i bawić się do utraty tchu przy świetnej muzyce wybranej przez DJ- a. Po pierwszych taktach piosenki zapanowało istne szaleństwo, co było oznaką tego, że wszyscy bardzo dobrze się bawili. Jeśli ktoś miał jakieś specjalne życzenia, mógł po prostu do niego podejść i zamówić czy zadedykować jakiś utwór.

Oprócz szybkich kawałków usłyszeliśmy też parę miłosnych piosenek, a każdy mógł popisać się zarówno tańcem nowoczesnym, jak i tym w parach.

Jednak dla nas był to czas intensywnej pracy. Trzeba było pracować w sklepiku, przy sprzedaży napojów, nadzorować wstęp. Dbaliśmy ład i porządek na sali, korytarzach i toalecie.

Dyskotekę zaliczamy do bardzo udanych. Wzięło w niej udział około 100 osób, a pieniądze z biletów wstępu i sklepiku zostaną przeznaczone na wydanie śpiewnika. Wiemy, że zorganizowana przez nas zabawa to dobra forma zagospodarowania czasu wolnego naszych koleżanek i kolegów oraz zabawy, która przez swą złożoność ruchową łączy elementy wysiłku fizycznego z subiektywnym odczuwaniem, przeżyciem i samoekspresją.

Ruch odgrywa bardzo ważną rolę przy wzrastaniu i dojrzewaniu organizmu – o czym stale przypominają nam nasi rodzice i nauczyciele. Taniec jest jedna z form aktywności ruchowej wpływającej na poprawę struktury mięśniowej oraz stabilizację układu kostnego.

Poza tym uważamy, że taka forma cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem we wszystkich grupach wiekowych dzieci i młodzieży ze względu na wrodzoną w mniejszym lub większym stopniu potrzebę wrażeń artystycznych i i duże walory rekreacyjne.

DYSKOTEKA TO DOBRY SPOSÓB NA RUCH

Na pewno nie będzie to nasza ostatnia dyskoteka. Pierwsza już za nami i jak brzmi powiedzenie: „Pierwsze koty za płoty”. Zabawa przebiegła w bardzo miłej atmosferze. O nasze bezpieczeństwo zadbał nasz czujny opiekun, pani Magdalena Krzemień oraz inni nauczyciele, których zaprosiliśmy. Mamy nadzieję, że nasz pomysł uatrakcyjnił pobyt uczniów w szkole, zintegrował dzieci i młodzież, a także jest interesującym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu.

„SUPER ZABAWA I FAJNA MUZYKA” – skomentowała swój udział w dyskotece Zosia Krzemień, uczennica klasy III B.

Około godziny 20.00 wszyscy poszli do domów smutni, że ta dyskoteka tak szybko się skończyła, ale byliśmy pełni pozytywnych wrażeń i emocji.

Grupa projektowa „Muzyczny labirynt”

Zmieniony ( 28.05.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »