Start arrow Wiadomości arrow Zmieniamy nawyki - nie klimat
Zmieniamy nawyki - nie klimat PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.05.2014.

Grupa projektowa "Muzyczny labirynt przygotowała apel z okazji Dnia Ziemi. Oto relacja z apelu:

„ZMIENIAMY NAWYKI – NIE KLIMAT” – czyli śpiewamy na apelu z okazji Dnia Ziemi

Dzień 14 maja 2014 roku był dla nas znowu dniem szczególnym. W tym dniu odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, do którego przygotowywaliśmy się od kilku tygodni. Zaplanowaliśmy go tak, aby przekazać naszym koleżankom i kolegom jak najwięcej informacji o ochronie środowiska. W montażu słowno – muzycznym przedstawiliśmy współczesne problemy ekologiczne i wynikające z tego konsekwencje dla naszej planety. Udzieliliśmy również rad, jak chronić środowisko przyrodnicze.

Na początku zaśpiewaliśmy dla społeczności uczniowskiej i nauczycieli kilka piosenek o tematyce ekologicznej. Były to:

  • „Świat bez wody”
  • „Otwórz oczy”
  • „Nadzieja ma kolor zielony”

Następnie grupa naszych młodszych kolegów i koleżanek przedstawiła teatrzyk pt. „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”. Kolejnym punktem uroczystości była scenka – „Ekologia w zaciszu domowym”, w której przedstawiono problem, jakim jest degradowanie planety Ziemi. W niekonwencjonalny sposób przemówiono do uczniów, ukazując współczesną rodzinę i jej nawyki, które nie dadzą nam wymarzonego świata, ale doprowadzą do tego, że będzie on brzydki, brudny i szary jeżeli nie zmienimy naszego postępowania.

Na zakończenie uroczystości na scenie znowu rozbrzmiewały piosenki w naszym wykonaniu:

  • „Jasne niebo czysta woda”
  • „Gra w kolory”
  • „Moja Planeta”
  • „Ziemia – zielona wyspa”

Nasze występy miały za zadanie uświadomienie uczniom jak ważnym zagadnieniem jest dbanie o naszą planetę. Po raz kolejny przypomnieliśmy, że każdy z nas jest odpowiedzialny za jej los. To od nas zależy jej przyszłość i to, jak długo będzie służyła nam i przyszłym pokoleniom.

Grupa projektowa „Muzyczny labirynt”

Zmieniony ( 28.05.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »