Start arrow Wiadomości arrow Sukcesy naszych uczniów
Sukcesy naszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.05.2014.

W sobotę 17 maja 2014 roku odbył się w Poznaniu Koncert Laureatów II Archidiecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”. Przeglądowi towarzyszyły słowa św. Jana Pawła II: „O ziemio polska! Ziemio trudna i doświadczona! Ziemio piękna! Ziemio moja. Bądź pozdrowiona.” O udziale młodzieży z naszej szkoły w tym przeglądzie już pisaliśmy. Jednak wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze o sukcesie naszych uczniów.

W kategorii „śpiew” przesłuchano 59 solistów. Uczeń klasy VI A – Kamil Pyszkowski otrzymał wyróżnienie, które wyśpiewał piosenką „Żeby Polska była Polską”. W kategorii „poezja” przesłuchano 21 uczestników i wyróżnienie komisji otrzymała Karolina Ornat z klasy II B Gimnazjum za piękną interpretację i recytację wiersza „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” W Szymborskiej.

Karolinie i Kamilowi gratulujemy sukcesu. Dziękujemy im za udział w tym wydarzeniu, mającym na celu rozwijanie uczuć patriotycznych i więzi z Ojczyzną. Wszyscy się z tym zgodzimy, że kultywowanie tradycji w poezji, pieśni i piosence to jedna z form pogłębiania patriotyzmu.

Magdalena Buda, Maria Stefan

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »