Start arrow Ze sportu arrow Wór pełen medali
Wór pełen medali PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.05.2014.

Od rana sprzyjała nam pogoda, świeciło słoneczko, a niebo było czyste. W środę 14 maja o godz. 10.30 wyjechaliśmy mocną ekipą na Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Tym razem zawody odbyły się na stadione przy Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie. Reprezentowali nas: Dominik Gracz (bieg na 100 m i sztafeta 4 x 100 m), Wojtek Lewandowski (skok w dal oraz sztafeta 4 x 100 m), Kamil Ososiński (bieg na 1000 m), Oliwia Niewiadomska (skok wzwyż i sztafeta 4 x 100 m), Aleksandra Frajer (rzut oszczepem, sztafeta 4 x 100 m), Karolina Kardacz (rzut oszczepem), Marietta Reimann (pchnięcie kulą), Katarzyna Przybyła (100 m i sztafeta 4 x 100 m), Bogumiła Basińska (pchnięcie kulą), Roksana Ksiąg (bieg na 600 m i sztafeta szwedzka zmiana 400 m), Hubert Maćkowiak (bieg na 100 m), Maria Gaweł (bieg na 100 m i sztafeta szwedzka, zmiana 100 m), Martyna Młynarz (pchnięcie kulą), Wiktoria Czerniak (bieg na 600 m i sztafeta szwedzka, zmiana 300 m), Bożena Tomiak (bieg na 1000 m), Martyna Paździor (sztafeta szwedzka, zmiana 200 m), Kuba Ziomkowski (bieg 100 m i sztafeta 4 x 100 m), Kacper Żok (bieg na 100 m i sztafeta 4 x 100 m) i Lupka (bieg na 100 m ppł, bieg na 100 m poza konkurencją, sztafeta 4 x 100 m). Oczywiście jechała z nami i dopingowała nas trenerka- pani Krystyna Zwirn.

Były to ważne zawody, ponieważ sukces dawał kwalifikacje do etapu rejonowego, a dalej do wojewódzkiego. Aby dostać się do Mistrzostw Rejonowych trzeba było stanąć na podium. Pierwszą osobą, która to osiągnęła, byłam ja czyli Lupka. Automatycznie przeszłam dalej w konkurencji 100 m ppł. Dlaczego automatycznie? Tego sama do końca nie wiem. Drugą osobą, która mogła się cieszyć, był Dominik Gracz, bo w biegu na 100 m zajął 2. miejsce z czasem 12,03 s. Oliwia, skacząc wzwyż 135 cm, zdobyła 1. miejsce w skoku wzwyż. Potem Ola, rzucając oszczepem 31,58 m, także stanęła na najwyższym stopniu podium. Później odbyły się biegi na 600 m, gdzie Wiktoria Czerniak zajęła 1. miejsce, a Roksana Ksiąg w tej samej konkurencji 3. miejsce. Kolejny bieg to następny sukces. Bożena, biegnąc na 1000 m zdobywa 3. miejsce. Kamil na tym samym dystansie wygrywa. Ostatnimi konkurencjami były sztafety. Sztafeta 4 x 100 m dziewcząt w składzie Ola, Kasia, Oliwia i Lupka zdobywają 2. miejsce i kwalifikują się dalej. Chłopakom trochę szczęścia zabrakło i zajęli trzecie miejsce. W przypadku sztafet jest tak, że do następnego etapu przechodzą tylko 2 drużyny. Sztafeta szwedzka dziewcząt – Marysia, Martyna, Wiktoria oraz Roksana zajmują 2. miejsce i jadą dalej.

Podsumowując, zdobyliśmy 11 medali, co jest dużym sukcesem dla szkoły takiej jak nasza. Jesteśmy z tego zadowoleni. Mamy nadzieję, że poprawimy rekordy życiowe na etapie rejonowym i zakwalifikujemy się do Mistrzostw Wojewódzkich.

LUPKA

Zmieniony ( 24.05.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »