Start arrow Wiadomości arrow Kocham Moją Ojczyznę
Kocham Moją Ojczyznę PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
17.05.2014.

II archidiecezjalny przegląd poezji i pieśni patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”

Dnia 6 maja grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w II Archidiecezjalnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Przegląd odbył się w Poznaniu pod patronatem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego oraz Marszalka Województwa Wielkopolskiego.

Celem tej uroczystości było pogłębienie miłości do Ojczyzny, kształtowanie właściwego stosunku do kraju, którego wzorce zawarte zostały w literaturze i kulturze polskiej od czasów najdawniejszych aż do dzisiejszych. Organizatorzy pragnęli również zwrócić szczególną uwagę na postać wielkiego Polaka, wybitnego patrioty, poety i pisarza – Jana Pawła II.


Uczniowie musieli przygotować dwa utwory o tematyce patriotycznej i zaprezentować jeden z nich – wskazany przez jury. Do występu przygotowywali się bardzo intensywnie, poświęcając wiele godzin na próby. Naszą szkole reprezentowali:

  • Martyna Walczak z klasy IV B, która zaśpiewała piosenkę „Po ten kwiat czerwony”.
  • Kamil Pyszkowski z klasy VI A wystąpił z piosenką „Żeby Polska była Polską”.
  • Milena Ball z klasy VI B zaprezentowała piosenkę „Taki kraj”.
  • Magdalena Stefan z klasy II A Gimnazjum zaśpiewała „Serce w plecaku”.
  • Magdalena Brychcy z klasy II A Gimnazjum zaprezentowała „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.
  • Hubert Wawrzkiewicz z klasy II A Gimnazjum wystąpił z piosenką „Mury”.
  • Karolina Orwat z klasy II B Gimnazjum przygotowała wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – „Polska” oraz Wisławy Szymborskiej „Legenda o miłości ziemi ojczystej”.
  • Wiktoria Czerniak z klasy I B Gimnazjum zaprezentowała się w wierszu Władysława Broniewskiego – „Bagnet na broń” oraz w utworze Tadeusza Kubiaka – „Tu wszędzie Polska”

Mamy nadzieję, że uczestnicząc w tym przeglądzie nasi uczniowie przyczynili się do popularyzacji wierszy, pieśni i piosenek patriotycznych oraz pielęgnowania kulturowego dziedzictwa kraju i regionu, bo przecież wzrost świadomości narodowej i patriotycznej młodego pokolenia Polaków to jeden z celów naszej pracy – pracy nauczycieli i wychowawców.

MS

Zmieniony ( 17.05.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »