Start arrow Wiadomości arrow Na cygańską nutę
Na cygańską nutę PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
30.04.2014.

W dniu 15. 04. 2014 roku w sali wiejskiej w Podmoklach Wielkich odbył się VIII Festiwal Piosenki Dziecięcej Regionu Kozła pod hasłem „NA CYGAŃSKĄ NUTĘ”. Do udziału zgłosili się przedstawiciele z gminy Babimost, Trzciel oraz Siedlec. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczestników:

  • Agnieszka Michalska z klasy III C
  • Kamil Pyszkowski z klasy VI A
  • Milena Ball z klasy VI B
  • Magdalena Brychcy z klasy II A Gimnazjum
  • Magdalena Stefan z klasy II A Gimnazjum

Celem imprezy była integracja młodzieży utalentowanej muzycznie z Regionu Kozła, wrażliwej na piękno sztuki, a w szczególności muzyki i śpiewu oraz prezentacja umiejętności i dorobku artystycznego dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik przygotował dwie piosenki wykonane w języku ojczystym, jedna z piosenek musiała być o tematyce cygańskiej.

Po wysłuchaniu młodych artystów jury przyznało nagrody. W kategorii klas I – III, pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Michalska. Kamil Pyszkowski wyśpiewał trzecie miejsce w kategorii klas IV – VI, a Magdalena Brychcy zajęła trzecie miejsce w kategorii klas I – III Gimnazjum.

Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy udanego występu oraz życzymy wielu sukcesów w przyszłości.

MS

Zmieniony ( 01.05.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »