Start arrow Muzyka od A do Z arrow Oberschlesien - "I" (Oberschlesien)
Oberschlesien - "I" (Oberschlesien) PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
15.03.2014.

Ta płyta to wyraz przywiązania muzyków do tradycji – teksty napisane są w dialekcie śląskim. Nazwa zespołu to po niemiecku Górny Śląsk i nie jest to jedyny związek z Niemcami. Kto zna grupę Rammstein, polubi też Oberschlesien z Piekar Śląskich. Ciężki, industrialny rock robi wrażenie. W tekstach można odnaleźć głębokie przywiązanie muzyków do swego regionu. Jest w nich mowa o ciężkim losie górników („Richter”), o powstańcach śląskich („Powstaniec”) , o tym, że warto mieć swój cel w życiu („Jadymy durch”). Jest też piękne wyznanie miłości do mamy i smutek po jej odejściu („Mamo”). Dla mnie to najpiękniejszy utwór na tej płycie.

Płytę otrzymałem od perkusisty zespołu Marcela Różanki. Dziękuję Marcel i życzę Wam powodzenia. Jo jada durch, bo kochom to!

Zobacz wideo:

Zmieniony ( 15.03.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »