Start arrow Ze sportu arrow Turniej w piłce ręcznej
Turniej w piłce ręcznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
14.01.2014.

Dnia 10 stycznia 2014 r. w piątek w naszej szkole został rozegrany turniej towarzyski w piłce ręcznej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Siedlec zorganizowany z okazji zbliżającego się XXII. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Turniej rozpoczął się po czwartej lekcji (ok. Godz. 12:00) i zgłosiły się do niego drużyny z gimnazjum w Chobienicach, Tuchorzy, Wolsztyna (gimnazjum nr. 1), Belęcina i Siedlca. W naszej szkolnej drużynie chciało grać aż 20 zawodniczek, toteż postanowiono utworzyć dwie ekipy. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ świadczy to o dużej popularności piłki ręcznej w naszej szkole.


Po intensywnej rozgrzewce wszystkie drużyny były gotowe do rozpoczęcia zawodów, które zainicjowała krótkim przemówieniem pani Krystyna Zwirn. Dowiedziałyśmy się wówczas, że zespoły zostały losowo podzielone na dwie następujące grupy:

GRUPA „A”

 • Wolsztyn,
 • Chobienice,
 • Belęcin.

GRUPA „B”

 • Siedlec I,
 • Tuchorza,
 • Siedlec II.

a także, że jeden mecz będzie trwał przez 20 min (2x10). Jednakże jedną z ważniejszych wówczas informacji była dla nas wiadomość, że zostały przygotowane batoniki i cukierki na poczęstunek dla zawodniczek. Oczywiście wszystkie lubimy słodycze, ale jemy je z umiarem, bo przecież jesteśmy sportowcami i zawsze musimy trzymać formę :) .

Pierwsze na boisko wybiegły ekipy z Wolsztyna i Chobienic, pozostałe zaś usiadły na trybunach i dopingowały grające koleżanki.

Do zabawnej sytuacji doszło, gdy na boisku spotkały się dwie drużyny z naszej szkoły. Otóż obie posiadały tą samą trenerkę- panią Krysię, którą wszyscy dobrze znamy i wiemy, że nigdy się nie poddaje i zawsze daje z siebie wszystko. Oczywiście i tym razem poradziła sobie z prowadzeniem dwóch drużyn jednocześnie.

Natomiast wszystkie wyniki w grupach wyglądały następująco:

GRUPA „A”

 • Wolsztyn- Chobienice (7:5)
 • Chobienice- Belęcin (4:7)
 • Belęcin- Wolsztyn (5:3)

GRUPA „B”

 • Siedlec I- Tuchorza (16:2)
 • Tuchorza- Siedlec II (6:10)
 • Siedlec II- Siedlec I (2:9)

Potem zespoły z przeciwnych grup łączyły się w pary i walczyły o konkretne pozycje w turnieju:

Wyniki turnieju WOŚP:

 • Tuchorza- Chobienice (6:4)
 • Siedlec II- Wolsztyn (4:2)
 • Siedlec I- Belęcin (3:1)

Cały turniej wygrała drużyna pierwsza z Siedlca, drugi był zawsze groźny i waleczny Belęcin, trzecie miejsce znów zajął Siedlec, który wygrał bój z Wolsztynem. Piąte i szóste miejsce zajęły odpowiednio zespoły z Tuchorzy i Chobienic.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

 1. Siedlec I,
 2. Belęcin,
 3. Siedlec II,
 4. Wolsztyn,
 5. Tuchorza,
 6. Chobienice.

We wszystkich meczach w zawodniczkach można było zaobserwować zaangażowanie i wolę walki. Każdy chciał oczywiście wygrać, ale każdy chciał przede wszystkim świetnie się bawić! Widać było radość i szczęście na wszystkich twarzach. Uważam, że w takich sytuacjach, kiedy na boisku widać i czuć, że zawodnik czy zawodniczka są szczęśliwi z tego że maja możliwość gry- nie ma podziału na wygranych czy przegranych. W takich chwilach są tylko wygrani , bo to oni naprawdę cieszą się grą, która daje im strasznie dużo satysfakcji.

Teraz zostało już tylko zakończenie turnieju, na którym przemawiał wójt Gminy Siedlec- pan Adam Cukier, a także dyrektor ZSPiG w Siedlcu- pani Dorota Brudło.

Każda z drużyn została nagrodzona pamiątkowym pucharem, ponadto wręczone były nagrody indywidualne: najlepszą bramkarką została Julia Bedła z Belęcina, najlepszą zawodniczką w polu została Monika Krawczyk z Siedlca I.

W każdej drużynie wręczono także nagrody dla wyróżniających się zawodniczek. Z naszych drużyn były to: Natalia Jasztal i Oliwia Niewiadomska (SiedlecI) oraz Bogumiła Basińska i Wiktoria Tomys (Siedlec II).

Ze swojego miejsca chciałabym od wszystkich zawodniczek podziękować gorąco pani Krysi, która zorganizowała ten turniej dla nas, dla wszystkich drużyn, aby u każdego widniał uśmiech na twarzy. Dziękujemy!

Laura Mikołajewicz

Zmieniony ( 25.01.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »