Start arrow Wiadomości arrow Artyści w Reklinie
Artyści w Reklinie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.01.2014.

19 stycznia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali do Reklina, gdzie została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mieliśmy przyjemność uświetnić to spotkanie. Część uczniów mieszka w tej wsi, dlatego występy były dla nich ogromnym przeżyciem, któremu towarzyszyła trema.

Celem spotkania w Reklinie, oprócz zaprezentowania części artystycznej, było wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną oraz radosne i wspólne przeżywanie tego święta.

Uczniów przywitali przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pani sołtys Reklina Urszula Piątyszek. Następnie rozpoczął się występ, na który składały się piosenki, a także okolicznościowe wierszyki w wykonaniu uczniów z klasy pierwszej. Na keyboardzie przygrywali bracia Kamil i Karol Duda.

Uczniowie w swoim przekazie starali się wyrazić to, co czują. Babcia i Dziadek to słowa, które kryją w sobie wiele treści. Z nimi związane jest nasze dzieciństwo. Piękna jest rola Babci i Dziadka, chociaż nie jest ona ani prosta, ani łatwa. Dlatego pamiętaliśmy o nich w dniu ich święta, bo mają dla wnuków dużo miłości, ciepła, troskliwości i cierpliwości. Podczas występu można było zauważyć na twarzach słuchaczy łzy wzruszenia, a wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, oraz słodkościami. Prezentacje uczniów zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki “Sto lat”   Na koniec głos zabrał przedstawiciel OSP. Powiedział o tym, jak bardzo się cieszy, że uroczystość była tak wspaniale przygotowana. Podziękował wszystkim, którzy pomogli ją zorganizować i wyraził życzenie, aby podobne imprezy odbywały się w Reklinie częściej.

Maria Stefan

Zmieniony ( 25.01.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »