Start arrow Wiadomości arrow Festiwal kolęd i pastorałek
Festiwal kolęd i pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.01.2014.

Kolędy od wieków wyrażały w sobie wiele charakterystycznych elementów. Można w nich usłyszeć dostojność i skupienie duchowe. O tym, że warto je śpiewać, przekonali się uczniowie naszej szkoły.

15 stycznia 2014 roku brali udział w X Jubileuszowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „GLORIA IN EXCELSIS DEO”, który odbył się na sali wiejskiej w Tuchorzy. Na koncert zostali zaproszeni soliści, duety, a także laureaci poprzednich Festiwali. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Byli to:

  • Kamil Pyszkowski, który zaśpiewał pastorałkę „Czekam cały rok”.
  • Damian Kudliński, który wzruszył słuchaczy kolędą „Przybyli z nieba”.

Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Pięknie zaprezentowali się także nasi pozostali wykonawcy:
  • Agnieszka Michalska, która zaśpiewała kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.
  • Duet Milena Ball i Patrycja Walczak z kolędą „Pokój i nadzieja”.
  • Magdalena Stefan i Magdalena Brychcy, które zaprezentowały piękną piosenkę „Kulig”.

Staramy się podtrzymywać tradycje śpiewania kolęd, a festiwal umożliwił dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swoich umiejętności i zdolności wokalnych na scenie. Festiwal miał charakter przeglądu, nie było wygranych i przegranych, ale dzieci i młodzież udowodniły, że mogą zrobić coś bezinteresownie. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne Nutki, a opiekunowie podziękowania.

Prowadzony w milej atmosferze festiwal dostarczył zarówno wykonawcom, jak i słuchaczom wiele niezapomnianych wrażeń artystycznych. Był doskonałym sposobem na ukojenie codziennych trosk oraz pozwolił oddać się nastrojowi wspólnego kolędowania. Pozwolił poczuć na nowo atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

MS

Zmieniony ( 25.01.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »