Start arrow Wiadomości arrow Bawimy się w teatr
Bawimy się w teatr PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.01.2014.

Dnia 20 grudnia na lekcji języka polskiego uczniowie klasy szóstej A wystawili fragment sztuki pt. “Balladyna”. Na wcześniejszych lekcjach podzieliliśmy się na cztery grupy. Każdy dostał swoją rolę, którą później ćwiczył w domu, a następnie poszczególne zespoły spotykały się po lekcjach. Niektórzy chłopacy musieli wcielić się w rolę kobiet. Uważamy, że bardzo dobrze sobie z tym poradzili.

Bardzo chciałyśmy upodobnić się do Balladyny i Aliny, dlatego też niesamowicie się starałyśmy. Kręciłyśmy włosami i robiłyśmy różne inne rzeczy, na które nigdy byśmy się nie odważyły. Wyszło nam to całkiem dobrze. Wszystkie grupy oprócz stroju i umiejętności przygotowały także jeszcze piękne i realistyczne scenografie. Byliśmy  z siebie bardzo zadowoleni.

Przedstawienia były bardzo ciekawe i zabawne. Każdy, pomimo błędów popełnionych w czasie przedstawienia, starał się, aby nikt ich nie zauważył. Kiedy wszyscy już skończyli, pani Hania Broniszewska bardzo nas pochwaliła i nagrodziła szóstkami do dziennika. Nasz postulat: więcej takich lekcji!

Maria Duma, Maria Tomiak 6a

Zmieniony ( 25.01.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »