Start arrow Wiadomości arrow Poranek Przedświąteczny
Poranek Przedświąteczny PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.01.2014.

20 grudnia 2013 roku zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnego kolędowania, wysłuchania przygotowanego na ten szczególny dzień Poranku Przedświątecznego. Tym razem przygotowaliśmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne mniej znane i popularne, a młodzież z klas IIa i Iib gimnazjum recytowała nastrojowe wiersze związane ze zbliżającymi się świętami. Poranne spotkanie odbyło się w scenerii betlejemskiej szopki, żłóbka pełnego siana oraz przepięknej dekoracji, a zgromadziło wszystkich uczniów i pracowników szkoły.


Uczniowie z grupy projektowej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w utworach:

  • “Najmilszy Święty”
  • “Pocztówka do Świętego Mikołaja”
  • “Na Pasterkę chodźmy wszyscy”
  • “Pokój i Nadzieja”
  • “Kochany Panie Mikołaju”
  • “Święty Mikołaj”

Podczas występu uczniowie starali się zachwycać nie tylko pięknym śpiewem, ale także zaangażowaniem i stwarzaniem odpowiedniej atmosfery mimo braku oznak zimy na dworze.

W poruszających kolędach, pastorałkach i poezji przeszłość przeplatała się z teraźniejszością i przyszłością niosąc przesłanie, że każdemu człowiekowi trzeba okazać serce, podążając za słowami ks.Kardynała Wyszyńskiego: “Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi.” “Ilu nas żyje...tylu...w kolędzie…”

Wspólne spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i wzruszeń. Na koniec głos zabrała Dyrektor Szkoły - Dorota Brudło, składając świąteczne życzenia i dziękując dzieciom i młodzieży za wspólnie spędzony poranek. Zachęciła uczniów, aby śpiewali jak najczęściej i nie tylko w szkole, ale i w domu.

Uczniowie przygotowali się do występu pod kierunkiem pań: M. Krzemień, M. Stefan i W. Śmiałek – Stasiak.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »