Start arrow Wiadomości arrow Święto Niepodległości
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.11.2013.

12 listopada był niezwykle uroczystym dniem w naszej szkole. Wszystko za sprawą akademii z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odświętnie ubrani uczniowie z uwagą przysłuchiwali się pieśniom patriotycznym śpiewanym przez chór szkolny.

Nie zbrakło pięknej dekoracji, na tle której dzieci i młodzież przedstawiły wiersze oraz część naszej historii. Zaprezentowali ważne wydarzenia okresu niewoli i odzyskania upragnionej wolności przez Polaków. Oprawa muzyczna dopełniła patriotyczny charakter uroczystości, a biało – czerwone opaski przypomniały o naszych symbolach narodowych.

Dla współczesnej młodzieży to bardzo często górnolotne treści, które próbują im przekazać rodzice i nauczyciele. Dlatego też w naszej szkole od zawsze kształtuje się patriotyczną postawę młodych ludzi, przede wszystkim poprzez przygotowywanie i uczestnictwo w uroczystościach szkolnych.

MS

Zmieniony ( 16.11.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »