Start arrow Ze sportu arrow Czwartki Lekkoatletyczne z Marianem Woroninem
Czwartki Lekkoatletyczne z Marianem Woroninem PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.08.2013.

Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży" oraz znany lekkoatleta Marian Woronin w dniach 21-23 czerwiec 2013r byli organizatorami 19 edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Czwartki Lekkoatletyczne to organizowana cyklicznie impreza dla dzieci w wieku dwunastu, jedenastu, dziesięciu lat i młodszych. W edycji 2012/2013 dzieci startowały w trzech kategoriach wiekowych: roczniki 2000, 2001 oraz 2002 i młodsi. Zawodnicy startują w sześciu konkurencjach: biegi na 60 m, 300 m oraz 600/1000 m (dziewczęta/chłopcy) oraz skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Każdy ośrodek organizuje zawody oraz finał miejski. Dzieciom zalicza się do tzw. punktacji Grand Prix pięć najlepszych startów w każdej konkurencji. Trzech najlepszych zawodników z każdej konkurencji startuje w finale ogólnopolskim. Zasięg tegorocznej edycji to 78 miast z całej Polski. Nasi uczniowie mieli udany sezon, przeszli eliminacje i aż siedmioro z nich mogło wystartować pod opieką mgr Zdzisławy Łopuszyńskiej w finałach reprezentując powiat Wolsztyn:

  • Mateusz Łukaszewski w biegu na 300m,
  • Paweł Różycki w biegu na 60m,
  • Wiktoria Czerniak w biegu na 300m,
  • Maja Stachowiak w biegu na 600m,
  • Roksana Ksiąg w biegu na 600m,
  • Daria Hoffmann w biegu na 60m,
  • Patrycja Walczak w skoku w dal.

Nasi uczniowie zanotowali dobre starty, poprawili dotychczasowe rekordy życiowe. Zawiązały się nowe znajomości i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do domów.

Zmieniony ( 25.08.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »