Start arrow Ze sportu arrow Uczniowie SP Siedlec mistrzami województwa
Uczniowie SP Siedlec mistrzami województwa PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
31.05.2013.

W środę 15 maja 2013 r. w hali sportowej przy ZSP Koźmin Wlkp. odbyły się Finały Wielkopolskich Mistrzostw Młodzieży Szkolnej chłopców w unihokeju Szkół Podstawowych.

W ścisłym finale po bardzo trudnych eliminacjach trwających od początku roku szkolnego uczestniczyły następujące szkoły:

  • SP Siedlec
  • SP Przykona
  • SP Niechanowo
  • SP nr 1 Koźmin Wlkp.
Zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym" a czas gry wynosił 3x8 min. Młodzi unihokeiści z Siedlca godnie reprezentowali ZSPiG Siedlec oraz gminę Siedlec i powiat wolsztyński które to są kolebką polskiego unihokeja. W pokonanym polu uczniowie z Siedlca pozostawili wszystkich przeciwników. Wyniki rozegranych meczów SP Siedlec przedstawiają się następująco:

SP Siedlec : SP nr 1 Koźmin Wlkp. 3:2 SP Siedlec : SP Przykona 4:3 SP Niechanowo : SP Siedlec 1:2

Klasyfikacja końcowa:

  • 1. SP Siedlec 6 pkt.
  • 2. SP Niechanowo 4 pkt.
  • 3. SP Przykona 2 pkt.
  • 4. SP nr 1 Koźmin Wlkp. 0 pkt.

Wszyscy opiekunowie otrzymali pamiątki z Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. oraz Starostwa Powiatowego, zespoły otrzymały pamiątkowe grawertony i dyplomy a zawodnicy zajmujący miejsca 1-3 medale.

”Z rozegranego Finału Wojewódzkiego w Koźminie jestem wraz z zespołem zadowolona. Drużyna chłopców w składzie: Oskar Czerniak- bramkarz, Mikołaj Laskowski-kapitan, Hubert Maćkowiak, Patryk Łukaszewski, Mateusz Łukaszewski, Sebastian Woźny, Kuba Ziomkowski, Hubert Stachowiak, Wiktor Stachowiak, Dawid Sulek, Kamil Duda, Jakub Kucak, którą trenuję zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Wielkopolski w roku szkolnym 2012/2013. Po kilku latach przerwy znów wraz z drużyną SP Siedlec powróciliśmy na pierwsze miejsce na podium. Turniej został przygotowany dobrze, mecze rozgrywane były w miłej i sympatycznej atmosferze, sędziowanie stało na dobrym poziomie. Dziękuję organizatorowi, że stanął na wysokości zadania, dla chłopców było to życiowe przeżycie”

mgr Zdzisława Łopuszyńska, trener SP Siedlec.


Zmieniony ( 02.07.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »