Start arrow Wiadomości arrow Młodzież z Siedlca wystąpiła w Karnie
Młodzież z Siedlca wystąpiła w Karnie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
03.06.2013.

W Karnie od kilku lat nie ma szkoły, dlatego mieszkańcy tej wsi nie mają już okazji obejrzeć akademii i przedstawień z udziałem swych dzieci na miejscu. A przecież w tej miejscowości jest piękna sala z dużą sceną i warto, by przynajmniej raz do roku odbył się na jej deskach jakiś występ.

Z propozycją zorganizowania imprezy zwróciła się do sołtysa Karny pana Stanisława Węglarza młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich realizująca projekt edukacyjny “Poznań w naszych rękach”. Uczniowie ci, organizując występy w miejscowościach leżących w obwodzie szkoły, zarabiają na wycieczkę szkolną.

Okazją do występu był przypadający 26 maja Dzień Matki. Właśnie wtedy w godzinach popołudniowych wszyscy chętni mogli zobaczyć, co dla nich przygotowały dzieci i młodzież wraz z opiekunami.

Imprezę rozpoczął teatrzyk prowadzony przez panią Danutę Merdę. Dzieci ubrane w piękne stroje pokazały inscenizację będącą zestawieniem popularnych baśni. Można było zobaczyć Jasia i Małgosię, Babę Jagę, Wilka i Czerwonego Kapturka, Gajowego, Kota w Butach i wiele innych postaci. Dzieci świetnie grały swe role, tańczyły i śpiewały. Widzowie nagrodzili ich występ gromkimi brawami.

Potem swoje możliwości pokazali uczestnicy projektu, recytując wierszyki i śpiewając. Ogromnym wsparciem dla nich był chór i soliści przygotowani przez panie: Marię Stefan i Magdalenę Krzemnień. Ta część imprezy również bardzo się podobała. Największe wrażenie zrobiły na widzach piękne, melodyjne piosenki śpiewane dla mam.

Finałem był pokaz układu tanecznego przygotowany przez Kornelię Witę, Laurę Wawrzynowicz i Klaudię Piątek.

Całość prowadziły Helena Kluczyńska i Klaudia Szymańska. W imieniu młodzieży biorącej udział w projekcie dziewczęta podziękowały opiekunce i dzieciom z grupy teatralnej, młodzieży i solistom z chóru i paniom ich prowadzącym, panu Dariuszowi Mikołajczakowi z GOK- u w Siedlcu za profesjonalną obsługę sprzętu oraz dziewczętom z grupy tanecznej.

Na koniec głos zabrał sołtys Karny pan Stanisław Węglarz. Powiedział o tym, jak bardzo się cieszy, że mógł zobaczyć to przedstawienie. Podziękował wszystkim, którzy pomogli je zorganizować i wyraził życzenie, aby podobne imprezy odbywały się w Karnie częściej.

Zmieniony ( 03.06.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »