Start
Na tropach historii
krzyz_powstanie.png

Program mający na celu odnalezienie śladów wydarzeń związanych z przebiegiem Powstania Wielkopolskiego na terenie gminy Siedlec i utrwalenie ich na płycie CD.

 Materiały z płyty do pobrania:

 • Na tropach historii- plik w formacie pdf (5,56 MB). Jesli chcesz zapisać plik na dysk, kliknij na link prawym klawiszem myszy i wybierz polecenie: zapisz element docelowy jako...
 • Powstanie Wielkopolskie- plik w formacie ppt (5,48 MB)

 

Filtr     Kolejność     Pokaż # 
Data Tytuł pozycji Odsłony
10.04.2006. Sprawozdanie z realizacji programu 3350
22.01.2006. Promocja płyty o Powstaniu Wielkopolskim 5422
25.08.2005. Na tropach historii 3297
 
««  start « poprz. 1 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 1 - 3 z 3
 • Cyfrowa Szkoła Wielkopolska  ( 1 pozycji )
   
 • E-szkoła Moja Wielkopolska  ( 3 pozycji )
   
 • Program MultiSport  ( 2 pozycji )
   
 • Teatr doda nam skrzydeł  ( 1 pozycji )

  Zapraszamy do odwiedzenia strony powstałej w związku z realizacją  projektu „Teatr doda nam skrzydeł”. Projekt ten został sfinansowany w dużej części przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a pieniądze pozyskało działające przy naszej szkole Stowarzyszenie Kulturalno Edukacyjne Siedlec.

  Zespół teatralny, który przyjął nazwę „Fantazja”, przygotował  już pierwszą premierę. Zaglądając na stronę, możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak powstawała „Fantazja”, czy praca nad przygotowaniem przedstawienia sprawiła satysfakcję aktorom i pani H. Broniszewskiej, co sądzą o spektaklu rodzice, a także obejrzeć galerię ciekawych fotografii. Może i Ty wkrótce przyłączysz się do zespołu.

  Adres witryny: www.teatr.zspigsiedlec.pl (link również w menu)
 • Otaczająca nas przyroda to wielka przygoda  ( 9 pozycji )

  Projekt ten obejmuje edukację przyrodniczą na wszystkich poziomach edukacyjnych w klasach „0” i nauczaniu zintegorwanym – wycieczki edukacyjno-integracyjne o charakterze przyrodniczo-kulturowym w klasach IV – VI SP – warsztaty i wycieczka o tematyce przyrodniczej. W gimnazjum zajęcia pozalekcyjne z biologii i geografii.

 • Mój przyjaciel Archimedes  ( 1 pozycji )
  Projekt realizowany był od września do grudnia 2007 r. Miał na celu popularyzację przedmiotów ścisłych poprzez odpowiednio wczesne dotarcie do dzieci i młodzieży z innymi niż na lekcjach formami przekazywania wiedzy.
 • Odważmy się być wolnymi  ( 1 pozycji )

  Projekt edukacyjny Muzeum Historii Polski pt. „Odważmy się być wolnymi”. Autorzy zachęcili młodzież do poszukiwania osób, które działając w lokalnych społecznościach zasłużyły się w dziele odbudowy niepodległości Polski w latach 1914 – 1922.

 • Niemi świadkowie historii  ( 4 pozycji )

   Program realizowany w roku szkolnym 2006/2007, mający na celu stworzenie katalogu drzew pomnikowych na terenie gminy Siedlec i podworskich parkach przypałacowych.

 • Program Bocian  ( 6 pozycji )

   Program mający na celu przeprowadzenie inwentaryzacji bociana białego na terenie Gminy Siedlec. Jest to najważniejsze zadanie w ramach Programu Edukacyjnego „Bocian”, w którym Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Siedlcu uczestniczą od 2000 roku. Co roku w połowie lipca uczniowie wraz z opiekunami dokonują wstępnego spisu gniazd bocianich i gniazdujących w nim bocianów. Spisujemy stan gniazda, jego położenie, ilość młodych, terminy przylotu bocianów oraz wszystkie problemy i kłopoty bocianiej rodziny, np. walki o gniazdo, wyrzucone jaja i pisklęta czy też różne nieszczęścia, jakie się przytrafiają bocianiej rodzinie. Inwentaryzację bocianów przeprowadzamy w formie rowerowej wycieczki. Zabieramy potrzebne nam formularze, lornetkę, grupę chętnych dzieci i jedziemy od wioski do wioski w poszukiwaniu gniazd. Teren gminy spisujemy w ciągu 3. dni

  Po udokumentowaniu przeprowadzonej inwentaryzacji bocianów i wysłaniu stosownych formularzy do PTPP pro–Natura we Wrocławiu pozostaje praca nad programem w szkole. Okres zimowy dla nas i uczniów w szkole nie jest okresem martwym. W tym czasie redagujemy gazetki, analizujemy trasy przelotów i w myślach wędrujemy wraz z bocianami. Co roku w szkole organizowane są konkursy związane z bocianem.