Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Sukcesy naszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.05.2014.

W sobotę 17 maja 2014 roku odbył się w Poznaniu Koncert Laureatów II Archidiecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”. Przeglądowi towarzyszyły słowa św. Jana Pawła II: „O ziemio polska! Ziemio trudna i doświadczona! Ziemio piękna! Ziemio moja. Bądź pozdrowiona.” O udziale młodzieży z naszej szkoły w tym przeglądzie już pisaliśmy. Jednak wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze o sukcesie naszych uczniów.

Czytaj całość…
 
Ostatni taki wypad PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.05.2014.

Wcześnie rano 6 maja 2014 r. zebraliśmy się, aby pojechać na ostatnią wycieczkę klasową w gimnazjum. Wybraliśmy jedną z tradycyjnych tras - Oświęcim, Kraków, Zakopane, Wieliczka, Biały Dunajec oraz Wadowice. Plan był idealny. Wszyscy cieszyliśmy się na ten wyjazd. Każdy z nas był bardzo podekscytowany. Torby wrzuciliśmy do bagażnika i szybciutko ruszyliśmy w drogę. Opiekowali się nami: wychowawczyni klasy III A - pani Renata Dudziak, wychowawczyni klasy III B- pani Krystyna Zwirn, pan Zbigniew Wąsik - nasz fotograf i pani wicedyrektor - Wiesława Cieślik. No i oczywiście świetny pan kierowca o imieniu Stefan. Wszyscy razem stworzyliśmy DOBOROWE TOWARZYSTWO.

Zmieniony ( 24.05.2014. )
Czytaj całość…
 
Helfen erlaubt?! - Pomoc dozwolona?! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.05.2014.

W dniach 22-28 kwietnia 2014 roku grupa złożona z uczennic klasy II a gimnazjum: Bogumiły Basińskiej, Anny Lehmann, Patrycji Przybyły, Magdaleny Stefan, Sylwii Wawrzynowicz i opiekuna, pana Macieja Kotlińskiego wybrała się do Gdańska na drugą część Workcampu "Helfen erlaubt?! - Pomoc dozwolona?!". Uczestniczyły w nim także inne grupy z Polski i Niemiec. Przeprowadzane były tam warsztaty taneczne, teatralne, filmowe i historyczne. Zwiedzaliśmy Gdańsk i poznawaliśmy historię miasta. Wybraliśmy się także do obozu Stutthof w Sztutowie. Młodzież polska i niemiecka miała szansę na integrację i zapoznanie się ze sobą.

Czytaj całość…
 
Kocham Moją Ojczyznę PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
17.05.2014.

II archidiecezjalny przegląd poezji i pieśni patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”

Dnia 6 maja grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w II Archidiecezjalnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Przegląd odbył się w Poznaniu pod patronatem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego oraz Marszalka Województwa Wielkopolskiego.

Celem tej uroczystości było pogłębienie miłości do Ojczyzny, kształtowanie właściwego stosunku do kraju, którego wzorce zawarte zostały w literaturze i kulturze polskiej od czasów najdawniejszych aż do dzisiejszych. Organizatorzy pragnęli również zwrócić szczególną uwagę na postać wielkiego Polaka, wybitnego patrioty, poety i pisarza – Jana Pawła II.


Zmieniony ( 17.05.2014. )
Czytaj całość…
 
Na cygańską nutę PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
30.04.2014.

W dniu 15. 04. 2014 roku w sali wiejskiej w Podmoklach Wielkich odbył się VIII Festiwal Piosenki Dziecięcej Regionu Kozła pod hasłem „NA CYGAŃSKĄ NUTĘ”. Do udziału zgłosili się przedstawiciele z gminy Babimost, Trzciel oraz Siedlec. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczestników:

  • Agnieszka Michalska z klasy III C
  • Kamil Pyszkowski z klasy VI A
  • Milena Ball z klasy VI B
  • Magdalena Brychcy z klasy II A Gimnazjum
  • Magdalena Stefan z klasy II A Gimnazjum
Zmieniony ( 01.05.2014. )
Czytaj całość…
 
Jałmużna Wielkopostna PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.04.2014.

Przez cały okres Wielkiego Postu chętni uczniowie zabierali do domu skarbonki Caritasu i wrzucali do nich dobrowolne ofiary jako oznakę chrześcijańskiej miłości. W ten sposób włączyli się w pomoc potrzebującym dzieciom i osobom starszym.

Oto zestawienie kwot zebranych przez poszczególne klasy:

Zmieniony ( 28.04.2014. )
Czytaj całość…
 
Projekty edukacyjne w naszej szkole - rok trzeci PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
26.04.2014.
W tym roku szkolnym nasza szkoła realizuje kolejne trzy projekty w ramach projektu E-szkoła Moja Wielkopolska.
Są to:

  • Co się dzieje gdy... - opiekun p. Hanna Broniszewska
  • Muzyczny labirnt - opiekun p. Magdalena Krzemień
  • Pstryk, pstryk, fotografia w myk - opiekun p. Dorota Kolesińska

Co dzieje się w ostatniej grupie zajmującej się fotografią, możecie przeczytać w relacji Wiktorii Czerniak:

Zmieniony ( 23.11.2014. )
Czytaj całość…
 
Jak to z kiermaszem wielkanocnym było ... PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
17.04.2014.

Miłe dobrego początki

Prace nad przygotowaniem ozdób wielkanocnych, które zamierzaliśmy sprzedawać na kiermaszu w naszej szkole, rozpoczęły się w samo południe 21 marca 2014 r. Od rana byliśmy bardzo radośni, bo w pierwszym dniu wiosny nie było lekcji tylko różne inne znacznie ciekawsze zajęcia.

Zmieniony ( 17.04.2014. )
Czytaj całość…
 
Święto naszej szkoły PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
01.03.2014.

Dzień Patrona obchodziliśmy bardzo uroczyście. Dnia 25 lutego 2014 roku odbyła się akademia, w której brała udział cała społeczność szkolna. Pieśni patriotyczne, przygotowane przez chór szkolny oraz zaprezentowane przez dzieci i młodzież wiersze, były nie tylko wspomnieniem walk powstańczych, ale również podkreślały, że to my decydujemy o tym, co będzie nas czekało w kolejnych latach. Jaką Polskę wybierzemy i stworzymy, taką będziemy mieć.

Po apelu przedstawiciele młodzieży udali się na miejscowy cmentarz, gdzie został pochowany Powstaniec Wielkopolski – Walenty Wojdorski oraz do Kącika Patrona Szkoły, gdzie w geście hołdu i szacunku złożyli kwiaty.

Zmieniony ( 01.03.2014. )
Czytaj całość…
 
Klasa 4b na scenie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.02.2014.

W środę 29 stycznia 2014 r. uczniowie klasy IV b, na języku polskim, mieli za zadanie przygotować inscenizację fragmentu utworu Wandy Chotomskiej pt. ,,Kopciuszek". Podzieliliśmy się na pięć zespołów. Każdy z nas miał swoją chwilę sławy, na tak zwanej ''naszej scenie''. Na próby spotykaliśmy się w domach, co dawało nam wiele frajdy i śmiechu. Każda grupa miała inne pomysły, w jednej spektakl był zabawny, w drugiej wzruszający, wszystkie wystąpienia były jedyne w swoim rodzaju.

Zmieniony ( 01.03.2014. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 120 z 237