Start arrow Wiadomości
Wiadomości
To już prawie koniec! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.05.2014.

Dnia 26 maja odbyło się ostatnie spotkanie grupy projektowej „Pstryk, pstryk, fotografia w myk”. W ciągu 60 godzin projektu udało się dokonać ciekawych doświadczeń, które zostały zaprezentowane na forum naszej szkoły oraz w Kargowej i w Kopanicy. Na własne oczy można było się przekonać, jak działa camera obscura oraz że można zrobić zdjęcie słoikiem po kawie. Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z tych wydarzeń.
Zmieniony ( 28.05.2014. )
Czytaj całość…
 
Wielka Majówka PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.05.2014.

Kolejna relacja z działań grupy projektowej "Muzyczny Labirynt":

Jesteśmy przedsiębiorczy i organizujemy dyskotekę „Wielka Majówka”

Dnia 22 maja zorganizowaliśmy dyskotekę pod hasłem „Wielka Majówka”. Zaplanowanie imprezy odbyło się na jednym ze spotkań. Później zajęliśmy się stworzeniem projektów reklam. Były to plakaty, które zostały zawieszone na korytarzach szkolnych. Pamiętaliśmy o tym, że „Być przedsiębiorczym” – to nauka przez działanie. Wymyśliliśmy hasło reklamowe i umieściliśmy je na plakatach. Podkreśliliśmy na nich, że uczestnicy zabawy powinni ubrać się w sposób odzwierciedlający temat dyskoteki (kolorowe spódnice – dziewczyny, koszule w kratę – chłopcy).Ogłosiliśmy również, iż osoby odpowiednio ubrane będą miały zniżkę na bilet wejściowy na dyskotekę. W ten sposób zachęciliśmy wszystkich uczniów do przyjścia na zabawę i ubrania się w odpowiedni sposób.

Zmieniony ( 28.05.2014. )
Czytaj całość…
 
Zmieniamy nawyki - nie klimat PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.05.2014.

Grupa projektowa "Muzyczny labirynt przygotowała apel z okazji Dnia Ziemi. Oto relacja z apelu:

„ZMIENIAMY NAWYKI – NIE KLIMAT” – czyli śpiewamy na apelu z okazji Dnia Ziemi

Dzień 14 maja 2014 roku był dla nas znowu dniem szczególnym. W tym dniu odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, do którego przygotowywaliśmy się od kilku tygodni. Zaplanowaliśmy go tak, aby przekazać naszym koleżankom i kolegom jak najwięcej informacji o ochronie środowiska. W montażu słowno – muzycznym przedstawiliśmy współczesne problemy ekologiczne i wynikające z tego konsekwencje dla naszej planety. Udzieliliśmy również rad, jak chronić środowisko przyrodnicze.

Na początku zaśpiewaliśmy dla społeczności uczniowskiej i nauczycieli kilka piosenek o tematyce ekologicznej. Były to:

  • „Świat bez wody”
  • „Otwórz oczy”
  • „Nadzieja ma kolor zielony”
Zmieniony ( 28.05.2014. )
Czytaj całość…
 
Czy można się uczyć na biwaku? PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.05.2014.

Grupa projektowa "Co się dzieje gdy...?" wraz z opiekunem p. Hanną Broniszewską i p. Dorotą Brudło, pojechała niedawno na biwak. Co się tam działo możecie przeczytać w relacji z tego wyjazdu:

Co się dzieje, gdy...grupa projektowa na wyprawę wyrusza?

We wtorek, 20 maja, po lekcjach, zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć rowerami w poszukiwania alternatywnych źródeł energii.

Po przejechaniu 6 km dotarliśmy do miejscowości Stara Tuchorza. Tam zatrzymaliśmy się w domu państwa Janczewskich. Na terenie ich ogrodu stoi wiatrak wytwarzający energię elektryczną. Okazało się, że pan Mariusz jest pasjonatem zdobywania energii z otoczenia. Na dachu ich zabudowań gospodarczych gospodarz umieścił cały zestaw baterii słonecznych, nazywanych fotowoltaicznymi. Nadmiar zdobytej energii gromadzi w akumulatorach. Pan Janczewski powiedział nam, że w ten sposób zdobyta energia zaspokaja jego potrzeby w 80%.

Czytaj całość…
 
Sukcesy naszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.05.2014.

W sobotę 17 maja 2014 roku odbył się w Poznaniu Koncert Laureatów II Archidiecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”. Przeglądowi towarzyszyły słowa św. Jana Pawła II: „O ziemio polska! Ziemio trudna i doświadczona! Ziemio piękna! Ziemio moja. Bądź pozdrowiona.” O udziale młodzieży z naszej szkoły w tym przeglądzie już pisaliśmy. Jednak wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze o sukcesie naszych uczniów.

Czytaj całość…
 
Ostatni taki wypad PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.05.2014.

Wcześnie rano 6 maja 2014 r. zebraliśmy się, aby pojechać na ostatnią wycieczkę klasową w gimnazjum. Wybraliśmy jedną z tradycyjnych tras - Oświęcim, Kraków, Zakopane, Wieliczka, Biały Dunajec oraz Wadowice. Plan był idealny. Wszyscy cieszyliśmy się na ten wyjazd. Każdy z nas był bardzo podekscytowany. Torby wrzuciliśmy do bagażnika i szybciutko ruszyliśmy w drogę. Opiekowali się nami: wychowawczyni klasy III A - pani Renata Dudziak, wychowawczyni klasy III B- pani Krystyna Zwirn, pan Zbigniew Wąsik - nasz fotograf i pani wicedyrektor - Wiesława Cieślik. No i oczywiście świetny pan kierowca o imieniu Stefan. Wszyscy razem stworzyliśmy DOBOROWE TOWARZYSTWO.

Zmieniony ( 24.05.2014. )
Czytaj całość…
 
Helfen erlaubt?! - Pomoc dozwolona?! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.05.2014.

W dniach 22-28 kwietnia 2014 roku grupa złożona z uczennic klasy II a gimnazjum: Bogumiły Basińskiej, Anny Lehmann, Patrycji Przybyły, Magdaleny Stefan, Sylwii Wawrzynowicz i opiekuna, pana Macieja Kotlińskiego wybrała się do Gdańska na drugą część Workcampu "Helfen erlaubt?! - Pomoc dozwolona?!". Uczestniczyły w nim także inne grupy z Polski i Niemiec. Przeprowadzane były tam warsztaty taneczne, teatralne, filmowe i historyczne. Zwiedzaliśmy Gdańsk i poznawaliśmy historię miasta. Wybraliśmy się także do obozu Stutthof w Sztutowie. Młodzież polska i niemiecka miała szansę na integrację i zapoznanie się ze sobą.

Czytaj całość…
 
Kocham Moją Ojczyznę PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
17.05.2014.

II archidiecezjalny przegląd poezji i pieśni patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”

Dnia 6 maja grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w II Archidiecezjalnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Przegląd odbył się w Poznaniu pod patronatem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego oraz Marszalka Województwa Wielkopolskiego.

Celem tej uroczystości było pogłębienie miłości do Ojczyzny, kształtowanie właściwego stosunku do kraju, którego wzorce zawarte zostały w literaturze i kulturze polskiej od czasów najdawniejszych aż do dzisiejszych. Organizatorzy pragnęli również zwrócić szczególną uwagę na postać wielkiego Polaka, wybitnego patrioty, poety i pisarza – Jana Pawła II.


Zmieniony ( 17.05.2014. )
Czytaj całość…
 
Na cygańską nutę PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
30.04.2014.

W dniu 15. 04. 2014 roku w sali wiejskiej w Podmoklach Wielkich odbył się VIII Festiwal Piosenki Dziecięcej Regionu Kozła pod hasłem „NA CYGAŃSKĄ NUTĘ”. Do udziału zgłosili się przedstawiciele z gminy Babimost, Trzciel oraz Siedlec. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczestników:

  • Agnieszka Michalska z klasy III C
  • Kamil Pyszkowski z klasy VI A
  • Milena Ball z klasy VI B
  • Magdalena Brychcy z klasy II A Gimnazjum
  • Magdalena Stefan z klasy II A Gimnazjum
Zmieniony ( 01.05.2014. )
Czytaj całość…
 
Jałmużna Wielkopostna PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.04.2014.

Przez cały okres Wielkiego Postu chętni uczniowie zabierali do domu skarbonki Caritasu i wrzucali do nich dobrowolne ofiary jako oznakę chrześcijańskiej miłości. W ten sposób włączyli się w pomoc potrzebującym dzieciom i osobom starszym.

Oto zestawienie kwot zebranych przez poszczególne klasy:

Zmieniony ( 28.04.2014. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 120 z 241