Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Zwiedzaliśmy Trójmiasto PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.06.2011.
Dnia 4 czerwca klasa I b gimnazjum wybrała się na wycieczkę do Gdańska. Bardzo wcześnie rano, bo już o godz. 6.15, wszyscy zebraliśmy się na dworcu PKP w Zbąszyniu. Byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy z samochodu razem z naszymi opiekunkami - panią M. Budą i panią A. Hauser- Strażyńską - wyszli ich mężowie. Droga była długa i niesamowicie męcząca, a w przedziałach panowała duchota. Na początku wszyscy strasznie narzekaliśmy, lecz gdy zobaczyliśmy tak piękne miasto, jakim jest Gdańsk, od razu wrócił nam humor.

Pierwszego dnia zobaczyliśmy m.in. Długi Targ. Wydawał nam się on jeszcze bardziej długi, ponieważ całą drogę przeszliśmy z ciężkimi bagażami. Po drodze oglądaliśmy występy wielu ulicznych artystów i fontannę Neptuna, przy której trochę odpoczęliśmy. Po zwiedzeniu Długiego Targu weszliśmy na statek „Sołdek”, w którym w tej chwili mieści się muzeum. Po drodze widzieliśmy Bramę Wyżynną, niestety to co najpiękniejsze, czyli przód bramy, było zasłonięte.
Zmieniony ( 06.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Młody Artysta 2011 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.06.2011.

7 czerwca bieżącego roku uczennice z Siedlca - Julia Woźna, Karolina Piątek i Milena Błoszyk wraz z Panią Elżbietą Kolesińską udały się na konkurs plastyczny do Tuchorzy. Tematem przewodnim była Tuchorza i związane z nią najważniejsze budynki. Udział brali uczniowie ze szkoły w Kopanicy, Tuchorzy, Chobienic i Siedlca. Najpierw losowaliśmy to, co będziemy rysować, mieliśmy do wyboru- szkołę, plebanię i kościół. ;-) Po wylosowaniu udaliśmy się na swoje miejsca pracy i z powoli mijającą tremą braliśmy się za rysowanie. Czas na pracę był ograniczony- 1, 5 godziny. ;-D Zanim jury zdecydowało, kto został Młodym Artystą roku 2011 mogliśmy skorzystać z poczęstunku. Wygrali uczniowie z Kopanicy. ;-)


Zmieniony ( 29.10.2011. )
Czytaj całość…
 
Las bliżej ludzi PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.06.2011.

7 czerwca 2011 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi poświęcony lasom. (bieżący rok jest Międzynarodowym Rokiem Lasów). Chórek odśpiewał piękne piosenki na cześć naszej planety, a klasa IV zorganizowała scenkę, aby nam urzeczywistnić, jak źle jest śmiecić i zakłóca spokój zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że nie jesteśmy w lesie intruzami, lecz gośćmi i przypomniano nam o dobrym zachowaniu i manierach wśród przyrody. Zakodowaliśmy sobie, że kosze czy kubły postawione przy ulicach są na wszelkiego rodzaju śmieci, a nie do ozdoby.

Zmieniony ( 15.06.2011. )
Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka 2011 r. PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.06.2011.

1 czerwca 2011 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. ;-) Młodsze dzieci i młodzież najpierw wzięły udział w podchodach, a później spacerkiem powiodły na stadion. Tam grała muzyka i został uszykowany na naszą cześć grill. Niczego nie brakowało, wspaniale było rozłożyć się na kocu wśród swoich rówieśników i odpocząć od codziennej szkoły, nauki. ;-) Później każdy z nas otrzymał rożka na osłodę i w trakcie trwania tego wielkiego pikniku rozgrywały się mecze chłopców w piłkę nożną i dziewcząt w koszykówkę. ;-)

Czytaj całość…
 
Zwiedzamy zabytki Wielkopolski PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.06.2011.
Dnia 31. 05. 2011 r. klasy piąte wybrały się na wycieczkę. O 8:00 wyruszyliśmy autokarem w kierunku Kórnika. Na miejsce dotarliśmy ok. 9:30. Niedługo potem zaczęliśmy zwiedzać dawną rezydencję państwa Działyńskich. Podobno w nocy, po parku i w zamkowych komnatach przechadza się Teofila z Działyńskich Szołdrska-Potulicka zwana ""Białą Damą".
Zmieniony ( 08.06.2011. )
Czytaj całość…
 
W Kotlinie Jeleniogórskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
31.05.2011.
Dnia 24.05.2011 roku o godzinie 4.45 na boisku szkolnym zebraliśmy się – my wycieczkowicze. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy wyjazdu na dwudniową wycieczkę do Kotliny Jeleniogórskiej. O godzinie 5:15 ruszyliśmy na podbój Karpacza. W czasie podróży autobusem było bardzo przyjemnie. Droga była dość długa, ale jakoś wszyscy daliśmy radę!
Zmieniony ( 13.06.2011. )
Czytaj całość…
 
Poznaliśmy uroki Paryża PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
22.05.2011.
1 maja 2011 roku klasy trzecie udały się na wycieczkę klasową do pięknej, słonecznej Francji. O godzinie 15 mieliśmy zbiórkę koło lasu przy szkole. Z niecierpliwością wsiadaliśmy do autobusu, oczekując, aż ruszymy w drogę. ;-) Kilka przystanków po drodze, 18 godzin siedzenia i spania w autokarowym fotelu. ;-) Niektóre części ciała bolały… O 9 rano dojechaliśmy do Disneylandu, a tam spędziliśmy cały dzień. Bajkowa kraina! Byłam w niemałym szoku, kiedy ujrzałam zamek księżniczki, który był hotelem. Mieliśmy okazję zobaczyć Wioskę Muzułmańską i wiele innych atrakcji, a w tym karuzele przyprawiające o dreszczyk emocji. ;-) Około 18 znów wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy w stronę pensjonatu. Czekała już na nas kolacja, zmęczeni rozpakowaliśmy się i położyliśmy do swoich łóżek. ;-)
Zmieniony ( 22.05.2011. )
Czytaj całość…
 
Apel o Janie Pawle II PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
10.05.2011.

Z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II młodzież Gimnazjum wraz z uczniami Szkoły Podstawowej 29 kwietnia 2011 r. przygotowała uroczysty Apel. Wierszami , pieśniami oraz wspomnieniami z życia naszego ukochanego Ojca św. przypomnieliśmy Jego postać i to co doprowadziło Go do świętości.

Jan Paweł II ciągle uczy nas jak stawać się świętym: w modlitwie, w nauce, w odpoczynku, w pracy i w cierpieniu.

Na koniec została pokazana prezentacja komputerowa najciekawszych zdjęć z życia Błogosławionego Papieża Polaka .Cały apel jest naszą wdzięcznością wobec Boga za pontyfikat Jana Pawła II.

MN

Zmieniony ( 15.05.2011. )
Czytaj całość…
 
Święto Wiosny PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.04.2011.
Dnia 21 marca, w święto wiosny, odbyły się w naszej szkole wybory Miss i Mistera 2011 klas 0-3. Sala gimnastyczna zamieniła się w wybieg, zaś uczniowie klas 0 i 1-3 w modeli i modelki . Każda klasa wybrała swoich przedstawicieli. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania zadane przez starsze koleżanki. W szanownym jury zasiadły: pani Dorota Dziubek, pani Irena Zielonka oraz przedstawicielki samorządu szkolnego, Julia Woźna i Klaudia Piątek. O wyborze miss i mistera zdecydowała jednak publiczność, która wybrała ich poprzez głosowanie. Oceniano nie tylko oryginalne pomysły, ale też umiejętność zaprezentowania się na wybiegu. Po naradzie jury ogłosiło wyniki.
Zmieniony ( 09.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Filmowy tydzień PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
27.03.2011.
Dnia 21 marca 2011 roku, klasy III gimnazjum, wraz z opiekunami- Zofią Mąkosą oraz Marzeną Bartyzel, udały się do kina w Zielonej Górze, na film pt.: „Czarny Czwartek”. Byłam jedną z osób, które z niecierpliwością oczekiwały rozpoczęcia seansu. Reklama zrobiła swoje, mówiono, że to jedna z największych i najbardziej oczekiwanych polskich produkcji od czasu filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Dramatyczne wydarzenia w Gdyni, 1970 rok.
Zmieniony ( 27.03.2011. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 271 - 300 z 349