Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Filmowy tydzień PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
27.03.2011.
Dnia 21 marca 2011 roku, klasy III gimnazjum, wraz z opiekunami- Zofią Mąkosą oraz Marzeną Bartyzel, udały się do kina w Zielonej Górze, na film pt.: „Czarny Czwartek”. Byłam jedną z osób, które z niecierpliwością oczekiwały rozpoczęcia seansu. Reklama zrobiła swoje, mówiono, że to jedna z największych i najbardziej oczekiwanych polskich produkcji od czasu filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Dramatyczne wydarzenia w Gdyni, 1970 rok.
Zmieniony ( 27.03.2011. )
Czytaj całość…
 
Konkurs "Omnibus" PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
20.03.2011.
Dnia 2 marca 2011 roku w Zbąszynku odbył się konkurs „Omnibus”. Z naszej szkoły udział wzięli: Natalia Jasztal, Martyna Młynarz i Rafał Cichy. Opiekunem siedleckiej grupy był pan Maciej Kotliński. W Zbąszynku zjawiło się 7 drużyn trzyosobowych. Wszyscy współpracowali ze sobą w wielu dziedzinach dotyczących m.in. Regionu Kozła. Zadania polegały na wpisaniu poprawnych odpowiedzi oraz wybrania wersji A, B lub C. Ćwiczenia pochodziły z wielu ogólnych dziedzin: matematyki, języka polskiego, historii, przyrody i języka obcego. Grupy za poprawne odpowiedzi zbierały punkty. Aby zdobyć dodatkowe punkty, każda drużyna w wolnym czasie - dla frajdy, układała wieżę z klocków. Jeśli ta spełniała wszystkie normy, przyznawano punkty. Wtedy jury podliczało wyniki za dane zadanie. Siedlecka drużyna zajęła 5 miejce. Na najwyższym podium zakwalifikowała się grupa z Dąbrówki Wielkopolskiej. Na pewno nikt nie zapomni takich emocji i rywalizacji.
Zmieniony ( 13.06.2011. )
Czytaj całość…
 
V Festiwal Piosenki Dziecięcej "DO, RE, MI..." PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
12.03.2011.
Dnia 02. 03. 2011 roku odbył się V Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,DO,RE,MI…’’, zorganizowany przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Belęcinie.  Z naszej szkoły startowało 6 uczestników: Kamil Pyszkowski, Damian Kudliński, Oliwia Niewiadomska, Magda Stefan, Klaudia Piątek i Agnieszka Wojtkowiak wraz z opiekunami: p. Magdaleną Krzemień oraz p. Marią Stefan. Festiwal zgromadził dużą liczbę uczestników, którzy prezentowali swe zdolności w trzech kategoriach wiekowych, obejmujących klasy I-III, IV-VI oraz klasy Gimnazjalne.


Zmieniony ( 17.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
12.03.2011.

Niedawno obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt kalendarzowych- Dzień Kobiet. ;-) Chciałabym życzyć wszystkim osobom płci żeńskiej wszystkiego, co najlepsze, aby ten dzień został spędzony wyjątkowo, zdrowia, szczęścia, miłości i czerpania radości z każdej nadchodzącej chwili! Nauczycielkom - cierpliwości do uczniów, a uczennicom - wspaniałych wyników w nauce. ;-)

 
Zmieniony ( 08.06.2011. )
Czytaj całość…
 
Karol z Guliverem w Zielonej Górze PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
12.03.2011.

Dziesiątego dnia lutego, w czasie ferii zimowych, pojechaliśmy na wycieczkę do kina do Zielonej Góry. Była to wycieczka autokarowa organizowana przez nasze drogie nauczycielki: Panią Magdalenę Sołtysiak, Małgorzatę Nowicką oraz Annę Hauser. Wzięli w niej udział chętni uczniowie naszego gimnazjum. Zgodnie z planem wyjechaliśmy spod szkoły, od strony lasu o godzinie 9.15. W autobusie panował straszny hałas. Wszyscy ucieszyliśmy się z wiadomości, że dojechaliśmy na miejsce.


Czytaj całość…
 
Święto w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
01.03.2011.
18 lutego 2011 r. był niezwykłym dniem w ZSPiG w Siedlcu. Naszemu gimnazjum zostało nadane imię Powstańców Wielkopolskich. Uroczystość miała wyjątkową oprawę, gdyż jednocześnie w gminie Siedlec miały miejsce doroczne obchody Święta Powstania Wielkopolskiego. Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w intencji naszego patrona, którą odprawił ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak. Podczas kazania uświadomił nam, jak ważna jest pamięć o swoich korzeniach. W czasie mszy św., w obecności pocztów sztandarowych, m.in. BS Siedlec, jednostek OSP z naszej gminy, ZSPiG w Chobienicach, ZG ZOSP RP, PSL, nowy sztandar szkoły został poświęcony.
Zmieniony ( 01.03.2011. )
Czytaj całość…
 
Wiedza ratuj życie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.02.2011.

Dnia 23 lutego 2011 r. odbył się Gminny Konkurs Wiadomości o HIV i AIDS pod hasłem ”Wiedza ratuje życie”. Wydarzenie to zostało objęte patronatem SANEPID-u w Wolsztynie oraz opieką merytoryczną pani Anny Wawrzyńskiej. Do Siedlca zjechały 3-osobowe grupy uczniów z wszystkich szkół na terenie Gminy Siedlec wraz z opiekunami. W komisji konkursowej zasiadły:
  • pani Ludwika Wita (nauczycielka przyrody i WDŻR-u)
  • pani Danuta Maćkowiak (nauczycielka geografii)
  • pani Bożena Matusiak (pielęgniarka szkolna)
Czytaj całość…
 
Warsztaty filmowo-fotograficzne PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
26.02.2011.

W dniach 07-11.02.2011 r. kolejny raz grupa naszych uczniów wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w niemieckim zamku Trebnitz. Tym razem były to warsztaty filmowe i fotograficzne. Pod okiem wyśmienitych specjalistów uczestnicy zapoznali się z procesem powstawania fotografii, budowali proste urządzenia optyczne oraz konstruowali własne aparaty fotograficzne, za pomocą których zrobili swoje własne zdjęcia! Druga grupa poznawała tajniki produkcji filmowej i uczyła się przeprowadzać wywiady. Dodatkową atrakcją okazał się wyjazd do pobliskiej miejscowości Müncheberg, gdzie razem z niemieckimi kolegami mogliśmy zagrać w kręgle. Polscy uczniowie porozumiewali się również w języku niemieckim.


Czytaj całość…
 
Kolejny wyjazd na Tropical Island PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
21.02.2011.
Wyspa Tropikalna  
Wyspa Tropikalna

Dnia 31 stycznia 2011 roku została zorganizowana wycieczka na Tropical Island koło Berlina. Z Siedlca wyjechaliśmy około godziny 7.00 wraz z opiekunami: panem Maciejem Kotlińskim, panią Danutą Maćkowiak oraz panią Ireną Zielonką. Podróż minęła szybko, nawet nie zorientowaliśmy się, kiedy dotarliśmy na miejsce.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem ogromnej hali, którą zobaczyliśmy. Około godziny 12.00, po przebraniu się w kostiumy kąpielowe, wysłuchaniu zasad dotyczących pobytu w Tropical Island oraz ustalenia miejsca i godziny spotkania wszyscy rozeszliśmy się po ogromnej hali. Czekało nas tam wiele atrakcji. Od Laguny Bali po Morze Północne. Dużo osób skorzystało z dodatkowych zjeżdżalni, gdzie można było zjeżdżać na pontonach. Zachwyciła nas również nowa atrakcja Tropical - African Jungle Lift, na której była doskonała zabawa z dreszczykiem emocji. Wrażenie zrobił Las Tropikalny, w którym można było spotkać prawdziwe zwierzęta oraz poczuć się jak w prawdziwym lesie.

Czytaj całość…
 
Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.02.2011.

Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918 - 1919

W eliminacjach konkursu wzięli udział ochotnicy z klas I – II gimnazjum oraz wszyscy uczniowie klas III, ponieważ podstawowa wiedza o Powstaniu Wielkopolskim jest objęta programem nauczania. Organizatorkami konkursu były M. Bartyzel i Z. Mąkosa.

Etap finałowy odbył się 25 stycznia 2011 r. Wzięło w nim udział 19 uczniów reprezentujących klasy gimnazjalne. Test został opracowany przez Z. Mąkosę. Sprawdzanie odbywało się wg zasady, że nauczyciel nie sprawdza testów uczniów, których uczy historii. Po sprawdzeniu i porównaniu punktacji okazało się, że uczestnicy osiągnęli następujące wyniki:


Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 241 - 270 z 310