Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Święto naszej szkoły PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
01.03.2014.

Dzień Patrona obchodziliśmy bardzo uroczyście. Dnia 25 lutego 2014 roku odbyła się akademia, w której brała udział cała społeczność szkolna. Pieśni patriotyczne, przygotowane przez chór szkolny oraz zaprezentowane przez dzieci i młodzież wiersze, były nie tylko wspomnieniem walk powstańczych, ale również podkreślały, że to my decydujemy o tym, co będzie nas czekało w kolejnych latach. Jaką Polskę wybierzemy i stworzymy, taką będziemy mieć.

Po apelu przedstawiciele młodzieży udali się na miejscowy cmentarz, gdzie został pochowany Powstaniec Wielkopolski – Walenty Wojdorski oraz do Kącika Patrona Szkoły, gdzie w geście hołdu i szacunku złożyli kwiaty.

Zmieniony ( 01.03.2014. )
Czytaj całość…
 
Klasa 4b na scenie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.02.2014.

W środę 29 stycznia 2014 r. uczniowie klasy IV b, na języku polskim, mieli za zadanie przygotować inscenizację fragmentu utworu Wandy Chotomskiej pt. ,,Kopciuszek". Podzieliliśmy się na pięć zespołów. Każdy z nas miał swoją chwilę sławy, na tak zwanej ''naszej scenie''. Na próby spotykaliśmy się w domach, co dawało nam wiele frajdy i śmiechu. Każda grupa miała inne pomysły, w jednej spektakl był zabawny, w drugiej wzruszający, wszystkie wystąpienia były jedyne w swoim rodzaju.

Zmieniony ( 01.03.2014. )
Czytaj całość…
 
Gorące emocje w Konojadzie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.01.2014.

Dnia 16 stycznia 2014 roku w Konojadzie, odbył się Przedmiotowy Konkurs Języka Polskiego na etapie rejonowym. Z naszej szkoły brały udział: Maria Tomiak i Wiktoria Gracz z kl.VI A oraz ja, Klaudia Dolata z kl. VI B. Z naszej całej gminy do etapu rejonowego przeszłyśmy tylko my. Naszymi opiekunkami były: pani Dorota Brudło i pani Hanna Broniszewska. O godzinie 11:30 wyruszyłyśmy w drogę. Około godziny 1 byłyśmy na miejscu. Kilka minut po 13:00 zaczęliśmy pisać test. Na jego rozwiązanie miałyśmy 75 minut. Po bardzo ciężkim wysiłku poszłyśmy na obiad, a po obiedzie pojechałyśmy do domu. Wróciłyśmy ok. 16:00.

Czytaj całość…
 
Artyści w Reklinie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.01.2014.

19 stycznia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali do Reklina, gdzie została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mieliśmy przyjemność uświetnić to spotkanie. Część uczniów mieszka w tej wsi, dlatego występy były dla nich ogromnym przeżyciem, któremu towarzyszyła trema.

Celem spotkania w Reklinie, oprócz zaprezentowania części artystycznej, było wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną oraz radosne i wspólne przeżywanie tego święta.

Zmieniony ( 25.01.2014. )
Czytaj całość…
 
Festiwal kolęd i pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.01.2014.

Kolędy od wieków wyrażały w sobie wiele charakterystycznych elementów. Można w nich usłyszeć dostojność i skupienie duchowe. O tym, że warto je śpiewać, przekonali się uczniowie naszej szkoły.

15 stycznia 2014 roku brali udział w X Jubileuszowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „GLORIA IN EXCELSIS DEO”, który odbył się na sali wiejskiej w Tuchorzy. Na koncert zostali zaproszeni soliści, duety, a także laureaci poprzednich Festiwali. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Byli to:

  • Kamil Pyszkowski, który zaśpiewał pastorałkę „Czekam cały rok”.
  • Damian Kudliński, który wzruszył słuchaczy kolędą „Przybyli z nieba”.
Zmieniony ( 25.01.2014. )
Czytaj całość…
 
Bawimy się w teatr PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.01.2014.

Dnia 20 grudnia na lekcji języka polskiego uczniowie klasy szóstej A wystawili fragment sztuki pt. “Balladyna”. Na wcześniejszych lekcjach podzieliliśmy się na cztery grupy. Każdy dostał swoją rolę, którą później ćwiczył w domu, a następnie poszczególne zespoły spotykały się po lekcjach. Niektórzy chłopacy musieli wcielić się w rolę kobiet. Uważamy, że bardzo dobrze sobie z tym poradzili.

Zmieniony ( 25.01.2014. )
Czytaj całość…
 
WOŚP w Siedlcu PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
18.01.2014.

12 stycznia 2014 roku, już po raz 22 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Swój sztab miał również Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcu. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Tradycją stało się, że udział swój w tym wielkim wydarzeniu zaznaczyli również uczniowie naszej szkoły. Na scenie swój talent muzyczny zaprezentowali:


Czytaj całość…
 
Kolędnicy 2014 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.01.2014.

Warto odświeżyć naszą rodzimą tradycję „Kolędników”. 4 stycznia 2014 roku grupa około 100 uczniów z naszej szkoły zamieniła się w przebierańców. Znaleziono odpowiednie stroje, które przygotowywano bardzo starannie. Były Maryje z Dzieciątkiem, Święty Józef, Pasterze, Trzej Królowie. Nie zabrakło Diabełków. Kolędnicy odwiedzali domostwa z życzeniami pomyślności w Nowym Roku. Śpiewali przy tym kolędy oraz obdarowywali mieszkańców życzeniami noworocznymi, które miały zapewnić pomyślność w Nowym Roku. Brzmiały następująco:

 
Zmieniony ( 11.01.2014. )
Czytaj całość…
 
Poranek Przedświąteczny PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.01.2014.

20 grudnia 2013 roku zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnego kolędowania, wysłuchania przygotowanego na ten szczególny dzień Poranku Przedświątecznego. Tym razem przygotowaliśmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne mniej znane i popularne, a młodzież z klas IIa i Iib gimnazjum recytowała nastrojowe wiersze związane ze zbliżającymi się świętami. Poranne spotkanie odbyło się w scenerii betlejemskiej szopki, żłóbka pełnego siana oraz przepięknej dekoracji, a zgromadziło wszystkich uczniów i pracowników szkoły.


Czytaj całość…
 
Sukcesy wokalne naszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
01.12.2013.

Śpiewać każdy może, a na pewno swoich sił mogą próbować uczniowie z naszej szkoły. Wszystko dzięki udziałowi w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ŚPIEWOLANDIA” , który odbył się 19 listopada 2013 roku w Wolsztynie. Celem konkursu była popularyzacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży oraz wymiana pomysłów, doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu.

 

Zmieniony ( 01.12.2013. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 211 - 240 z 349