Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Apel o Janie Pawle II PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
10.05.2011.

Z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II młodzież Gimnazjum wraz z uczniami Szkoły Podstawowej 29 kwietnia 2011 r. przygotowała uroczysty Apel. Wierszami , pieśniami oraz wspomnieniami z życia naszego ukochanego Ojca św. przypomnieliśmy Jego postać i to co doprowadziło Go do świętości.

Jan Paweł II ciągle uczy nas jak stawać się świętym: w modlitwie, w nauce, w odpoczynku, w pracy i w cierpieniu.

Na koniec została pokazana prezentacja komputerowa najciekawszych zdjęć z życia Błogosławionego Papieża Polaka .Cały apel jest naszą wdzięcznością wobec Boga za pontyfikat Jana Pawła II.

MN

Zmieniony ( 15.05.2011. )
Czytaj całość…
 
Święto Wiosny PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.04.2011.
Dnia 21 marca, w święto wiosny, odbyły się w naszej szkole wybory Miss i Mistera 2011 klas 0-3. Sala gimnastyczna zamieniła się w wybieg, zaś uczniowie klas 0 i 1-3 w modeli i modelki . Każda klasa wybrała swoich przedstawicieli. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania zadane przez starsze koleżanki. W szanownym jury zasiadły: pani Dorota Dziubek, pani Irena Zielonka oraz przedstawicielki samorządu szkolnego, Julia Woźna i Klaudia Piątek. O wyborze miss i mistera zdecydowała jednak publiczność, która wybrała ich poprzez głosowanie. Oceniano nie tylko oryginalne pomysły, ale też umiejętność zaprezentowania się na wybiegu. Po naradzie jury ogłosiło wyniki.
Zmieniony ( 09.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Filmowy tydzień PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
27.03.2011.
Dnia 21 marca 2011 roku, klasy III gimnazjum, wraz z opiekunami- Zofią Mąkosą oraz Marzeną Bartyzel, udały się do kina w Zielonej Górze, na film pt.: „Czarny Czwartek”. Byłam jedną z osób, które z niecierpliwością oczekiwały rozpoczęcia seansu. Reklama zrobiła swoje, mówiono, że to jedna z największych i najbardziej oczekiwanych polskich produkcji od czasu filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Dramatyczne wydarzenia w Gdyni, 1970 rok.
Zmieniony ( 27.03.2011. )
Czytaj całość…
 
Konkurs "Omnibus" PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
20.03.2011.
Dnia 2 marca 2011 roku w Zbąszynku odbył się konkurs „Omnibus”. Z naszej szkoły udział wzięli: Natalia Jasztal, Martyna Młynarz i Rafał Cichy. Opiekunem siedleckiej grupy był pan Maciej Kotliński. W Zbąszynku zjawiło się 7 drużyn trzyosobowych. Wszyscy współpracowali ze sobą w wielu dziedzinach dotyczących m.in. Regionu Kozła. Zadania polegały na wpisaniu poprawnych odpowiedzi oraz wybrania wersji A, B lub C. Ćwiczenia pochodziły z wielu ogólnych dziedzin: matematyki, języka polskiego, historii, przyrody i języka obcego. Grupy za poprawne odpowiedzi zbierały punkty. Aby zdobyć dodatkowe punkty, każda drużyna w wolnym czasie - dla frajdy, układała wieżę z klocków. Jeśli ta spełniała wszystkie normy, przyznawano punkty. Wtedy jury podliczało wyniki za dane zadanie. Siedlecka drużyna zajęła 5 miejce. Na najwyższym podium zakwalifikowała się grupa z Dąbrówki Wielkopolskiej. Na pewno nikt nie zapomni takich emocji i rywalizacji.
Zmieniony ( 13.06.2011. )
Czytaj całość…
 
V Festiwal Piosenki Dziecięcej "DO, RE, MI..." PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
12.03.2011.
Dnia 02. 03. 2011 roku odbył się V Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,DO,RE,MI…’’, zorganizowany przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Belęcinie.  Z naszej szkoły startowało 6 uczestników: Kamil Pyszkowski, Damian Kudliński, Oliwia Niewiadomska, Magda Stefan, Klaudia Piątek i Agnieszka Wojtkowiak wraz z opiekunami: p. Magdaleną Krzemień oraz p. Marią Stefan. Festiwal zgromadził dużą liczbę uczestników, którzy prezentowali swe zdolności w trzech kategoriach wiekowych, obejmujących klasy I-III, IV-VI oraz klasy Gimnazjalne.


Zmieniony ( 17.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
12.03.2011.

Niedawno obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt kalendarzowych- Dzień Kobiet. ;-) Chciałabym życzyć wszystkim osobom płci żeńskiej wszystkiego, co najlepsze, aby ten dzień został spędzony wyjątkowo, zdrowia, szczęścia, miłości i czerpania radości z każdej nadchodzącej chwili! Nauczycielkom - cierpliwości do uczniów, a uczennicom - wspaniałych wyników w nauce. ;-)

 
Zmieniony ( 08.06.2011. )
Czytaj całość…
 
Karol z Guliverem w Zielonej Górze PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
12.03.2011.

Dziesiątego dnia lutego, w czasie ferii zimowych, pojechaliśmy na wycieczkę do kina do Zielonej Góry. Była to wycieczka autokarowa organizowana przez nasze drogie nauczycielki: Panią Magdalenę Sołtysiak, Małgorzatę Nowicką oraz Annę Hauser. Wzięli w niej udział chętni uczniowie naszego gimnazjum. Zgodnie z planem wyjechaliśmy spod szkoły, od strony lasu o godzinie 9.15. W autobusie panował straszny hałas. Wszyscy ucieszyliśmy się z wiadomości, że dojechaliśmy na miejsce.


Czytaj całość…
 
Święto w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
01.03.2011.
18 lutego 2011 r. był niezwykłym dniem w ZSPiG w Siedlcu. Naszemu gimnazjum zostało nadane imię Powstańców Wielkopolskich. Uroczystość miała wyjątkową oprawę, gdyż jednocześnie w gminie Siedlec miały miejsce doroczne obchody Święta Powstania Wielkopolskiego. Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w intencji naszego patrona, którą odprawił ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak. Podczas kazania uświadomił nam, jak ważna jest pamięć o swoich korzeniach. W czasie mszy św., w obecności pocztów sztandarowych, m.in. BS Siedlec, jednostek OSP z naszej gminy, ZSPiG w Chobienicach, ZG ZOSP RP, PSL, nowy sztandar szkoły został poświęcony.
Zmieniony ( 01.03.2011. )
Czytaj całość…
 
Wiedza ratuj życie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.02.2011.

Dnia 23 lutego 2011 r. odbył się Gminny Konkurs Wiadomości o HIV i AIDS pod hasłem ”Wiedza ratuje życie”. Wydarzenie to zostało objęte patronatem SANEPID-u w Wolsztynie oraz opieką merytoryczną pani Anny Wawrzyńskiej. Do Siedlca zjechały 3-osobowe grupy uczniów z wszystkich szkół na terenie Gminy Siedlec wraz z opiekunami. W komisji konkursowej zasiadły:
  • pani Ludwika Wita (nauczycielka przyrody i WDŻR-u)
  • pani Danuta Maćkowiak (nauczycielka geografii)
  • pani Bożena Matusiak (pielęgniarka szkolna)
Czytaj całość…
 
Warsztaty filmowo-fotograficzne PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
26.02.2011.

W dniach 07-11.02.2011 r. kolejny raz grupa naszych uczniów wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w niemieckim zamku Trebnitz. Tym razem były to warsztaty filmowe i fotograficzne. Pod okiem wyśmienitych specjalistów uczestnicy zapoznali się z procesem powstawania fotografii, budowali proste urządzenia optyczne oraz konstruowali własne aparaty fotograficzne, za pomocą których zrobili swoje własne zdjęcia! Druga grupa poznawała tajniki produkcji filmowej i uczyła się przeprowadzać wywiady. Dodatkową atrakcją okazał się wyjazd do pobliskiej miejscowości Müncheberg, gdzie razem z niemieckimi kolegami mogliśmy zagrać w kręgle. Polscy uczniowie porozumiewali się również w języku niemieckim.


Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 210 z 252