Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.02.2011.

Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918 - 1919

W eliminacjach konkursu wzięli udział ochotnicy z klas I – II gimnazjum oraz wszyscy uczniowie klas III, ponieważ podstawowa wiedza o Powstaniu Wielkopolskim jest objęta programem nauczania. Organizatorkami konkursu były M. Bartyzel i Z. Mąkosa.

Etap finałowy odbył się 25 stycznia 2011 r. Wzięło w nim udział 19 uczniów reprezentujących klasy gimnazjalne. Test został opracowany przez Z. Mąkosę. Sprawdzanie odbywało się wg zasady, że nauczyciel nie sprawdza testów uczniów, których uczy historii. Po sprawdzeniu i porównaniu punktacji okazało się, że uczestnicy osiągnęli następujące wyniki:


Czytaj całość…
 
Kolędnicy PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.01.2011.
3 stycznia, już po raz trzeci, Stowarzyszenie Edukacyjno- Kulturalne działające przy ZSPiG w Siedlcu, zorganizowało „kolędowanie”. W tegorocznej akcji wzięła udział rekordowa ilość uczniów, bo aż 120. Podzieliliśmy się na 11 zespołów. Każdej grupie kolędniczej towarzyszył opiekun. W tym roku odwiedziliśmy nie tylko wszystkie domy w Siedlcu i w Reklinie, jak uprzednio, ale również część Nieborzy. Wszyscy kolędnicy byli przepięknie przebrani, grupy były kolorowe, liczne i głośne.
Zmieniony ( 16.01.2011. )
Czytaj całość…
 
Święty Mikołaj w naszej szkole! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.12.2010.
6 grudnia 2010r. naszych kochanych uczniów odwiedził święty mikołaj ze słodką niespodzianką. Z okazji zbliżających się świąt nastrój w szkole zmienia się na bardziej uroczysty, przystrajane są klasy, uczniowie chodzą w czerwonych czapeczkach z niecierpliwością czekają na święta. ;) W stołówce szkolnej chórek na próbach wykonuje już kolędy, uczniowie w klasach losują, kto komu robi paczki, a wkrótce zorganizowane zostaną wigilie klasowe. ;D Kiedy nadejdzie 24 grudnia wypatrywać będziemy przez okno pierwszej gwiazdki, by móc zasiąść do wigilijnego stołu, zacząć składać sobie świąteczne  życzenia i rodzinnie spędzać czas.

Czytaj całość…
 
Egzaminacyjny stres PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.12.2010.
W przyszłym tygodniu klasy trzecie przejdą próbę tego, czego nauczyły się dotychczas, czyli będą pisać pierwszy próbny egzamin z wydawnictwa OPERON.

Każdy z nas przeżywa ten stres inaczej, jedni obgryzają paznokcie, drudzy mdleją, a inni zaś podchodzą do tego całkiem swobodnie. Wszyscy jesteśmy jednak świadomi, że jest to jeden z najważniejszych sprawdzianów w naszym życiu. Uczennica klasa IIIB powiedziała na temat egzaminów próbnych: „To nie są takie prawdziwe próbne, lecz próbne nad próbnymi, testy z wydawnictwa. Jednak jest mały stresior, jest to presja, bo zobaczymy, co naprawdę umiemy z tych wszystkich lat nauki”.

Zmieniony ( 11.12.2010. )
Czytaj całość…
 
Opowieści Robotów PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.12.2010.

W środę, 24 listopada wybraliśmy się całą naszą klasą oraz z klasą 6b na przedstawienie do Wolsztyńskiego Domu Kultury. Zbiórka była w szkole o godzinie 8. W autobusie każdy rozmawiał z koleżanką lub kolegą, albo słuchał muzyki z telefonu. Kiedy dotarliśmy na miejsce, szybko zajęliśmy ostatnie trzy rzędy, ponieważ za chwilę miał się zacząć spektakl pt. „Opowieści Robotów”. Była to sztuka przygotowana przez Narodowy Teatr Edukacji. Źródłem inspiracji dla scenarzysty i reżysera w jednej osobie były fragmenty różnych książek i filmów. Bazą były „Bajki robotów” Stanisława Lema. Zauważyłam też sceny z „Harrego Pottera”, „Gwiezdnych wojen” i „Władcy pierścienia”. Muzyka też była momentami znajoma.

Zmieniony ( 06.12.2010. )
Czytaj całość…
 
Andrzejkowa dyskoteka 2010 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.12.2010.

Dnia 25. 11. 2010 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Organizatorem tej zabawy był Samorząd Uczniowski.

Dyskoteka rozpoczęła się o godz. 16.00 i trwała do 20. Atrakcjami na zabawie szkolnej były: salon wróżek, loteria fantowa i sklepik szkolny. Didżejami byli Jakub Wajs i nasza absolwentka, Patrycja Swat. W sklepiku szkolnym nie zabrakło tostów (były bardzo dobre) i innych pyszności. Muzyka grana przez didżejów była świetna. Wszyscy byliśmy zachwyceni, również tym, że można było wysłać pozdrowienia swoim znajomym. Salon wróżek wyglądał jak prawdziwy i tak też zachowywały się wróżki. Młodsi uczniowie bardzo przeżywali spotkanie z nimi.

Zmieniony ( 06.12.2010. )
Czytaj całość…
 
Wycieczka klas piątych do Zielonej Góry PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.11.2010.

16 listopada 2010 roku uczniowie klasy 5a i 5b wybrali się do Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

O godzinie 9:40 ustawiliśmy się przed autokarem, którym mieliśmy podróżować. Kiedy wsiedliśmy do pojazdu, wszystkich ogarnęło podniecenie. Podróż minęła nam bezpiecznie. Wreszcie dotarliśmy do celu. Opiekunowie przygotowali dla nas niespodziankę – Mc Donald. Weszliśmy do Focusa i pognaliśmy w stronę upragnionego miejsca. Kiedy skończyliśmy jeść, nadszedł czas na teatr.

Zmieniony ( 24.11.2010. )
Czytaj całość…
 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.11.2010.
Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. W naszej szkole z okazji tego święta odbył się 16.11.2010 roku, przygotowany przez p. Zofię Mąkosę oraz Magdalenę Sołtysiak apel. Klasy III wraz z chórem przygotowały scenkę artystyczną. Wspólnie razem śpiewaliśmy pieśni. Uczniowie szkoły podstawowej szczególnie dobrze wywiązali się z postawionego im zadania. Najbardziej podobała się im piosenka: „Kocham Cię, Polsko!”.
Zmieniony ( 24.11.2010. )
Czytaj całość…
 
Kolejny Chrzest Kota PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.11.2010.
Dnia 27 pa?dziernika 2010 roku w naszej szkole odbył się chrzest kota. Zanim nastąpił ten dzień, musieliśmy odpowiednio się przygotować..W ruch poszły nożyczki, łatki, szmatki, rajstopy, a nawet zaangażowano krawcowe. Każdy w tym dniu chciał być najładniejszym kotem. Kilkoro osób z każdej klasy musiało wykonać układ taneczny.
Zmieniony ( 15.11.2010. )
Czytaj całość…
 
Siedleckie nutki PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
03.11.2010.

28. 10. 2010 r. w sali wiejskiej w Chobienicach po raz trzeci odbył się Gminny Przegląd Piosenki Młodzieżowej "Siedleckie Nutki". W konkursie udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół z Gminy Siedlec. Rozpoczęcie imprezy zaczęło się od przywitania uczestników. Młodzi artyści oceniani byli w czterech kategoriach: solowej młodzieżowej i dziecięcej oraz zespołowej młodzieżowej i dziecięcej! Przyznam, że uczniom naszej szkoły się powiodło.

Zmieniony ( 15.11.2010. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 210 z 241