Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Święto w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
01.03.2011.
18 lutego 2011 r. był niezwykłym dniem w ZSPiG w Siedlcu. Naszemu gimnazjum zostało nadane imię Powstańców Wielkopolskich. Uroczystość miała wyjątkową oprawę, gdyż jednocześnie w gminie Siedlec miały miejsce doroczne obchody Święta Powstania Wielkopolskiego. Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w intencji naszego patrona, którą odprawił ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak. Podczas kazania uświadomił nam, jak ważna jest pamięć o swoich korzeniach. W czasie mszy św., w obecności pocztów sztandarowych, m.in. BS Siedlec, jednostek OSP z naszej gminy, ZSPiG w Chobienicach, ZG ZOSP RP, PSL, nowy sztandar szkoły został poświęcony.
Zmieniony ( 01.03.2011. )
Czytaj całość…
 
Wiedza ratuj życie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.02.2011.

Dnia 23 lutego 2011 r. odbył się Gminny Konkurs Wiadomości o HIV i AIDS pod hasłem ”Wiedza ratuje życie”. Wydarzenie to zostało objęte patronatem SANEPID-u w Wolsztynie oraz opieką merytoryczną pani Anny Wawrzyńskiej. Do Siedlca zjechały 3-osobowe grupy uczniów z wszystkich szkół na terenie Gminy Siedlec wraz z opiekunami. W komisji konkursowej zasiadły:
  • pani Ludwika Wita (nauczycielka przyrody i WDŻR-u)
  • pani Danuta Maćkowiak (nauczycielka geografii)
  • pani Bożena Matusiak (pielęgniarka szkolna)
Czytaj całość…
 
Warsztaty filmowo-fotograficzne PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
26.02.2011.

W dniach 07-11.02.2011 r. kolejny raz grupa naszych uczniów wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w niemieckim zamku Trebnitz. Tym razem były to warsztaty filmowe i fotograficzne. Pod okiem wyśmienitych specjalistów uczestnicy zapoznali się z procesem powstawania fotografii, budowali proste urządzenia optyczne oraz konstruowali własne aparaty fotograficzne, za pomocą których zrobili swoje własne zdjęcia! Druga grupa poznawała tajniki produkcji filmowej i uczyła się przeprowadzać wywiady. Dodatkową atrakcją okazał się wyjazd do pobliskiej miejscowości Müncheberg, gdzie razem z niemieckimi kolegami mogliśmy zagrać w kręgle. Polscy uczniowie porozumiewali się również w języku niemieckim.


Czytaj całość…
 
Kolejny wyjazd na Tropical Island PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
21.02.2011.
Wyspa Tropikalna  
Wyspa Tropikalna

Dnia 31 stycznia 2011 roku została zorganizowana wycieczka na Tropical Island koło Berlina. Z Siedlca wyjechaliśmy około godziny 7.00 wraz z opiekunami: panem Maciejem Kotlińskim, panią Danutą Maćkowiak oraz panią Ireną Zielonką. Podróż minęła szybko, nawet nie zorientowaliśmy się, kiedy dotarliśmy na miejsce.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem ogromnej hali, którą zobaczyliśmy. Około godziny 12.00, po przebraniu się w kostiumy kąpielowe, wysłuchaniu zasad dotyczących pobytu w Tropical Island oraz ustalenia miejsca i godziny spotkania wszyscy rozeszliśmy się po ogromnej hali. Czekało nas tam wiele atrakcji. Od Laguny Bali po Morze Północne. Dużo osób skorzystało z dodatkowych zjeżdżalni, gdzie można było zjeżdżać na pontonach. Zachwyciła nas również nowa atrakcja Tropical - African Jungle Lift, na której była doskonała zabawa z dreszczykiem emocji. Wrażenie zrobił Las Tropikalny, w którym można było spotkać prawdziwe zwierzęta oraz poczuć się jak w prawdziwym lesie.

Czytaj całość…
 
Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.02.2011.

Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918 - 1919

W eliminacjach konkursu wzięli udział ochotnicy z klas I – II gimnazjum oraz wszyscy uczniowie klas III, ponieważ podstawowa wiedza o Powstaniu Wielkopolskim jest objęta programem nauczania. Organizatorkami konkursu były M. Bartyzel i Z. Mąkosa.

Etap finałowy odbył się 25 stycznia 2011 r. Wzięło w nim udział 19 uczniów reprezentujących klasy gimnazjalne. Test został opracowany przez Z. Mąkosę. Sprawdzanie odbywało się wg zasady, że nauczyciel nie sprawdza testów uczniów, których uczy historii. Po sprawdzeniu i porównaniu punktacji okazało się, że uczestnicy osiągnęli następujące wyniki:


Czytaj całość…
 
Kolędnicy PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.01.2011.
3 stycznia, już po raz trzeci, Stowarzyszenie Edukacyjno- Kulturalne działające przy ZSPiG w Siedlcu, zorganizowało „kolędowanie”. W tegorocznej akcji wzięła udział rekordowa ilość uczniów, bo aż 120. Podzieliliśmy się na 11 zespołów. Każdej grupie kolędniczej towarzyszył opiekun. W tym roku odwiedziliśmy nie tylko wszystkie domy w Siedlcu i w Reklinie, jak uprzednio, ale również część Nieborzy. Wszyscy kolędnicy byli przepięknie przebrani, grupy były kolorowe, liczne i głośne.
Zmieniony ( 16.01.2011. )
Czytaj całość…
 
Święty Mikołaj w naszej szkole! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.12.2010.
6 grudnia 2010r. naszych kochanych uczniów odwiedził święty mikołaj ze słodką niespodzianką. Z okazji zbliżających się świąt nastrój w szkole zmienia się na bardziej uroczysty, przystrajane są klasy, uczniowie chodzą w czerwonych czapeczkach z niecierpliwością czekają na święta. ;) W stołówce szkolnej chórek na próbach wykonuje już kolędy, uczniowie w klasach losują, kto komu robi paczki, a wkrótce zorganizowane zostaną wigilie klasowe. ;D Kiedy nadejdzie 24 grudnia wypatrywać będziemy przez okno pierwszej gwiazdki, by móc zasiąść do wigilijnego stołu, zacząć składać sobie świąteczne  życzenia i rodzinnie spędzać czas.

Czytaj całość…
 
Egzaminacyjny stres PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.12.2010.
W przyszłym tygodniu klasy trzecie przejdą próbę tego, czego nauczyły się dotychczas, czyli będą pisać pierwszy próbny egzamin z wydawnictwa OPERON.

Każdy z nas przeżywa ten stres inaczej, jedni obgryzają paznokcie, drudzy mdleją, a inni zaś podchodzą do tego całkiem swobodnie. Wszyscy jesteśmy jednak świadomi, że jest to jeden z najważniejszych sprawdzianów w naszym życiu. Uczennica klasa IIIB powiedziała na temat egzaminów próbnych: „To nie są takie prawdziwe próbne, lecz próbne nad próbnymi, testy z wydawnictwa. Jednak jest mały stresior, jest to presja, bo zobaczymy, co naprawdę umiemy z tych wszystkich lat nauki”.

Zmieniony ( 11.12.2010. )
Czytaj całość…
 
Opowieści Robotów PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.12.2010.

W środę, 24 listopada wybraliśmy się całą naszą klasą oraz z klasą 6b na przedstawienie do Wolsztyńskiego Domu Kultury. Zbiórka była w szkole o godzinie 8. W autobusie każdy rozmawiał z koleżanką lub kolegą, albo słuchał muzyki z telefonu. Kiedy dotarliśmy na miejsce, szybko zajęliśmy ostatnie trzy rzędy, ponieważ za chwilę miał się zacząć spektakl pt. „Opowieści Robotów”. Była to sztuka przygotowana przez Narodowy Teatr Edukacji. Źródłem inspiracji dla scenarzysty i reżysera w jednej osobie były fragmenty różnych książek i filmów. Bazą były „Bajki robotów” Stanisława Lema. Zauważyłam też sceny z „Harrego Pottera”, „Gwiezdnych wojen” i „Władcy pierścienia”. Muzyka też była momentami znajoma.

Zmieniony ( 06.12.2010. )
Czytaj całość…
 
Andrzejkowa dyskoteka 2010 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.12.2010.

Dnia 25. 11. 2010 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Organizatorem tej zabawy był Samorząd Uczniowski.

Dyskoteka rozpoczęła się o godz. 16.00 i trwała do 20. Atrakcjami na zabawie szkolnej były: salon wróżek, loteria fantowa i sklepik szkolny. Didżejami byli Jakub Wajs i nasza absolwentka, Patrycja Swat. W sklepiku szkolnym nie zabrakło tostów (były bardzo dobre) i innych pyszności. Muzyka grana przez didżejów była świetna. Wszyscy byliśmy zachwyceni, również tym, że można było wysłać pozdrowienia swoim znajomym. Salon wróżek wyglądał jak prawdziwy i tak też zachowywały się wróżki. Młodsi uczniowie bardzo przeżywali spotkanie z nimi.

Zmieniony ( 06.12.2010. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 210 z 245