Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Siedleckie Nutki PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.11.2011.

Dnia 27 października 2011 r. braliśmy udział w Gminnym Konkursie Piosenki „Siedleckie Nutki 2011”. Konkurs odbył się w Tuchorzy. Przygotowywaliśmy się do niego bardzo starannie. Jego celem było wyłonienie najzdolniejszych osobowości wokalnych. I udało się!

W kategorii Dziecięcej Solowej – Kamil Pyszkowski z klasy IVa zajął II miejsce, śpiewając piosenkę „Pszczoły na wrotkach”, a Magdalena Stefan z klasy VIa wyśpiewała piosenką „Małe c” III miejsce w tej samej kategorii.

Czytaj całość…
 
Dzień Kota PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
29.10.2011.

Dnia 13 października 2011 r. w naszej szkole odbył się „Chrzest Kota”. Uczniowie klas I mieli obowiązek przebrać się za koty. Byli przystrojeni maskami, długimi ogonami i czarnymi pazurkami :-) Na boisku szkolnym biegało wielu młodszych uczniów, którzy mieli całe kolorowe twarze.

Po południu, o godzinie 15.30, w stołówce szkolnej spotkały się obie I klasy wraz z wychowawczyniami i my – organizatorzy, klasa II b, z panią Anią. W jury oceniającym pierwszaków zasiedli: p. dyrektor Dorota Brudło, p. Zbigniew Wąsik i nasza starsza koleżanka, przewodnicząca samorządu, Anita Buda :-)

Czytaj całość…
 
Spotkanie z mumią PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
22.10.2011.

Jak co roku dnia 8.października 2011 r. Klasy 1a i 1b z naszego gimnazjum pojechały do poznańskiego muzeum, a potem do kina.

Zbiórka odbyła się w sobotę o godz. 7:40. Od początku wszyscy mieliśmy dobre humory. Może dlatego, że z nami jechały nasze ulubione panie: Renata Dudziak, Zofia Mąkosa i Krystyna Zwirn. Podróż do Poznania upłynęła nam na graniu w karty i inne gry.


Zmieniony ( 22.10.2011. )
Czytaj całość…
 
Leśnym tropem PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.10.2011.

1 października 2011 r. klasa 5 b (a tydzień wcześniej klasa 5a) wraz z opiekunami - panią Ludwiką Witą i Danutą Maćkowiak oraz panem Zbigniewem Wąsikiem wybrała się na wycieczkę rowerową. Pogoda jak na taką wyprawę była wyjątkowa – od samego rana świeciło piękne słońce. Trasa wycieczki wiodła z Siedlca poprzez lasy do Kopanicy, gdzie znajduje się ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Leśnym Tropem”.

Zmieniony ( 08.10.2011. )
Czytaj całość…
 
Już po wyborach PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.09.2011.

Uczniowie klas III-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum 30 września 2011 r. oddali swoje głosy w wyborach do władz Samorządu Uczniowskiego. Każdy mógł wskazać pięciu kandydatów z wcześniej przygotowanej listy. Dodatkowo młodzież gimnazjalna wzięła udział w akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują – wybory parlamentarne 2011”. Podczas głosowania na władze SU gimnazjaliści otrzymywali kartkę z listą partii uczestniczących w wyborach parlamentarnych. Uczniowie mogli zaznaczyć jedną z nich – tę, która ich zdaniem, zasługuje na zwycięstwo i utworzenie rządu.


Zmieniony ( 06.10.2011. )
Czytaj całość…
 
Abecadło - Śmieciadło PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.09.2011.

18 września 2011 roku w parku miejskim we Wolsztynie, odbył się finał związkowy konkursu ekologicznego "Abecadło-śmieciadło", którego patronatem był Związek Międzygminny "Obra". Do konkursu przystąpiło 5 drużyn z powiatu wolsztyńskiego i 1 drużyna z gminy Siedlec. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Maria Duma, Agata Krzemień, Julia Wawrzynowicz z klasy 4a oraz Klaudia Dolata, Aleksandra Przybyła z 4b, wywalczyły IV miejsce.

Zmieniony ( 24.09.2011. )
Czytaj całość…
 
Zwiedzaliśmy Trójmiasto PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.06.2011.
Dnia 4 czerwca klasa I b gimnazjum wybrała się na wycieczkę do Gdańska. Bardzo wcześnie rano, bo już o godz. 6.15, wszyscy zebraliśmy się na dworcu PKP w Zbąszyniu. Byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy z samochodu razem z naszymi opiekunkami - panią M. Budą i panią A. Hauser- Strażyńską - wyszli ich mężowie. Droga była długa i niesamowicie męcząca, a w przedziałach panowała duchota. Na początku wszyscy strasznie narzekaliśmy, lecz gdy zobaczyliśmy tak piękne miasto, jakim jest Gdańsk, od razu wrócił nam humor.

Pierwszego dnia zobaczyliśmy m.in. Długi Targ. Wydawał nam się on jeszcze bardziej długi, ponieważ całą drogę przeszliśmy z ciężkimi bagażami. Po drodze oglądaliśmy występy wielu ulicznych artystów i fontannę Neptuna, przy której trochę odpoczęliśmy. Po zwiedzeniu Długiego Targu weszliśmy na statek „Sołdek”, w którym w tej chwili mieści się muzeum. Po drodze widzieliśmy Bramę Wyżynną, niestety to co najpiękniejsze, czyli przód bramy, było zasłonięte.
Zmieniony ( 06.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Młody Artysta 2011 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.06.2011.

7 czerwca bieżącego roku uczennice z Siedlca - Julia Woźna, Karolina Piątek i Milena Błoszyk wraz z Panią Elżbietą Kolesińską udały się na konkurs plastyczny do Tuchorzy. Tematem przewodnim była Tuchorza i związane z nią najważniejsze budynki. Udział brali uczniowie ze szkoły w Kopanicy, Tuchorzy, Chobienic i Siedlca. Najpierw losowaliśmy to, co będziemy rysować, mieliśmy do wyboru- szkołę, plebanię i kościół. ;-) Po wylosowaniu udaliśmy się na swoje miejsca pracy i z powoli mijającą tremą braliśmy się za rysowanie. Czas na pracę był ograniczony- 1, 5 godziny. ;-D Zanim jury zdecydowało, kto został Młodym Artystą roku 2011 mogliśmy skorzystać z poczęstunku. Wygrali uczniowie z Kopanicy. ;-)


Zmieniony ( 29.10.2011. )
Czytaj całość…
 
Las bliżej ludzi PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.06.2011.

7 czerwca 2011 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi poświęcony lasom. (bieżący rok jest Międzynarodowym Rokiem Lasów). Chórek odśpiewał piękne piosenki na cześć naszej planety, a klasa IV zorganizowała scenkę, aby nam urzeczywistnić, jak źle jest śmiecić i zakłóca spokój zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że nie jesteśmy w lesie intruzami, lecz gośćmi i przypomniano nam o dobrym zachowaniu i manierach wśród przyrody. Zakodowaliśmy sobie, że kosze czy kubły postawione przy ulicach są na wszelkiego rodzaju śmieci, a nie do ozdoby.

Zmieniony ( 15.06.2011. )
Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka 2011 r. PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.06.2011.

1 czerwca 2011 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. ;-) Młodsze dzieci i młodzież najpierw wzięły udział w podchodach, a później spacerkiem powiodły na stadion. Tam grała muzyka i został uszykowany na naszą cześć grill. Niczego nie brakowało, wspaniale było rozłożyć się na kocu wśród swoich rówieśników i odpocząć od codziennej szkoły, nauki. ;-) Później każdy z nas otrzymał rożka na osłodę i w trakcie trwania tego wielkiego pikniku rozgrywały się mecze chłopców w piłkę nożną i dziewcząt w koszykówkę. ;-)

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 151 - 180 z 235