Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Szlakiem Bartka z Piekła PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
26.11.2011.

Dnia 11 listopada (Święto Niepodległości) chętni i wolontariusze z naszej szkoły wraz z panią Dorotą Dziubek wybrali się na wycieczkę do Boszkowa na "Pieszy Rajd Niepodległościowy śladami Bartka z Piekła". Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 10.

Zmieniony ( 26.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Pasowanie dzieci klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
18.11.2011.

20 października 2011 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania dzieci klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.

W tej uroczystości wzięli udział : Pani Dyrektor, zaproszeni rodzice dzieci klas I oraz klasy drugie i trzecie z wychowawcami. Zanim nastąpił ten bardzo ważny moment ślubowania, uczniowie klas pierwszych musieli pokazać, co i czego już się nauczyli. Pierwszaki udowodniły, że solidnie pracowały przez pierwsze miesiące nauki. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz odpowiadały na wiele pytań zadawanych przez starsze uczennice. Na koniec złożyły ślubowanie, zastały pasowane przez Panią Dyrektor i otrzymały dyplomy oraz piękną różę z małym upominkiem od uczniów klas drugich. Zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Na koniec tego dnia uczniowie klas pierwszych z wychowawcami udali się do Urzędu Gminy do Pana Wójta. Tam zostali przyjęci w poczet obywateli Gminy Siedlec. Otrzymali od przedstawiciela Banku Spółdzielczego w Siedlcu książeczki SKO z wkładem 10 zł, oraz kamizelki odblaskowe, które wkładał każdemu dziecku pan policjant Piotr Horowski.

Czytaj całość…
 
Siedleckie Nutki PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.11.2011.

Dnia 27 października 2011 r. braliśmy udział w Gminnym Konkursie Piosenki „Siedleckie Nutki 2011”. Konkurs odbył się w Tuchorzy. Przygotowywaliśmy się do niego bardzo starannie. Jego celem było wyłonienie najzdolniejszych osobowości wokalnych. I udało się!

W kategorii Dziecięcej Solowej – Kamil Pyszkowski z klasy IVa zajął II miejsce, śpiewając piosenkę „Pszczoły na wrotkach”, a Magdalena Stefan z klasy VIa wyśpiewała piosenką „Małe c” III miejsce w tej samej kategorii.

Czytaj całość…
 
Dzień Kota PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
29.10.2011.

Dnia 13 października 2011 r. w naszej szkole odbył się „Chrzest Kota”. Uczniowie klas I mieli obowiązek przebrać się za koty. Byli przystrojeni maskami, długimi ogonami i czarnymi pazurkami :-) Na boisku szkolnym biegało wielu młodszych uczniów, którzy mieli całe kolorowe twarze.

Po południu, o godzinie 15.30, w stołówce szkolnej spotkały się obie I klasy wraz z wychowawczyniami i my – organizatorzy, klasa II b, z panią Anią. W jury oceniającym pierwszaków zasiedli: p. dyrektor Dorota Brudło, p. Zbigniew Wąsik i nasza starsza koleżanka, przewodnicząca samorządu, Anita Buda :-)

Czytaj całość…
 
Spotkanie z mumią PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
22.10.2011.

Jak co roku dnia 8.października 2011 r. Klasy 1a i 1b z naszego gimnazjum pojechały do poznańskiego muzeum, a potem do kina.

Zbiórka odbyła się w sobotę o godz. 7:40. Od początku wszyscy mieliśmy dobre humory. Może dlatego, że z nami jechały nasze ulubione panie: Renata Dudziak, Zofia Mąkosa i Krystyna Zwirn. Podróż do Poznania upłynęła nam na graniu w karty i inne gry.


Zmieniony ( 22.10.2011. )
Czytaj całość…
 
Leśnym tropem PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.10.2011.

1 października 2011 r. klasa 5 b (a tydzień wcześniej klasa 5a) wraz z opiekunami - panią Ludwiką Witą i Danutą Maćkowiak oraz panem Zbigniewem Wąsikiem wybrała się na wycieczkę rowerową. Pogoda jak na taką wyprawę była wyjątkowa – od samego rana świeciło piękne słońce. Trasa wycieczki wiodła z Siedlca poprzez lasy do Kopanicy, gdzie znajduje się ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Leśnym Tropem”.

Zmieniony ( 08.10.2011. )
Czytaj całość…
 
Już po wyborach PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.09.2011.

Uczniowie klas III-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum 30 września 2011 r. oddali swoje głosy w wyborach do władz Samorządu Uczniowskiego. Każdy mógł wskazać pięciu kandydatów z wcześniej przygotowanej listy. Dodatkowo młodzież gimnazjalna wzięła udział w akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują – wybory parlamentarne 2011”. Podczas głosowania na władze SU gimnazjaliści otrzymywali kartkę z listą partii uczestniczących w wyborach parlamentarnych. Uczniowie mogli zaznaczyć jedną z nich – tę, która ich zdaniem, zasługuje na zwycięstwo i utworzenie rządu.


Zmieniony ( 06.10.2011. )
Czytaj całość…
 
Abecadło - Śmieciadło PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.09.2011.

18 września 2011 roku w parku miejskim we Wolsztynie, odbył się finał związkowy konkursu ekologicznego "Abecadło-śmieciadło", którego patronatem był Związek Międzygminny "Obra". Do konkursu przystąpiło 5 drużyn z powiatu wolsztyńskiego i 1 drużyna z gminy Siedlec. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Maria Duma, Agata Krzemień, Julia Wawrzynowicz z klasy 4a oraz Klaudia Dolata, Aleksandra Przybyła z 4b, wywalczyły IV miejsce.

Zmieniony ( 24.09.2011. )
Czytaj całość…
 
Zwiedzaliśmy Trójmiasto PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.06.2011.
Dnia 4 czerwca klasa I b gimnazjum wybrała się na wycieczkę do Gdańska. Bardzo wcześnie rano, bo już o godz. 6.15, wszyscy zebraliśmy się na dworcu PKP w Zbąszyniu. Byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy z samochodu razem z naszymi opiekunkami - panią M. Budą i panią A. Hauser- Strażyńską - wyszli ich mężowie. Droga była długa i niesamowicie męcząca, a w przedziałach panowała duchota. Na początku wszyscy strasznie narzekaliśmy, lecz gdy zobaczyliśmy tak piękne miasto, jakim jest Gdańsk, od razu wrócił nam humor.

Pierwszego dnia zobaczyliśmy m.in. Długi Targ. Wydawał nam się on jeszcze bardziej długi, ponieważ całą drogę przeszliśmy z ciężkimi bagażami. Po drodze oglądaliśmy występy wielu ulicznych artystów i fontannę Neptuna, przy której trochę odpoczęliśmy. Po zwiedzeniu Długiego Targu weszliśmy na statek „Sołdek”, w którym w tej chwili mieści się muzeum. Po drodze widzieliśmy Bramę Wyżynną, niestety to co najpiękniejsze, czyli przód bramy, było zasłonięte.
Zmieniony ( 06.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Młody Artysta 2011 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.06.2011.

7 czerwca bieżącego roku uczennice z Siedlca - Julia Woźna, Karolina Piątek i Milena Błoszyk wraz z Panią Elżbietą Kolesińską udały się na konkurs plastyczny do Tuchorzy. Tematem przewodnim była Tuchorza i związane z nią najważniejsze budynki. Udział brali uczniowie ze szkoły w Kopanicy, Tuchorzy, Chobienic i Siedlca. Najpierw losowaliśmy to, co będziemy rysować, mieliśmy do wyboru- szkołę, plebanię i kościół. ;-) Po wylosowaniu udaliśmy się na swoje miejsca pracy i z powoli mijającą tremą braliśmy się za rysowanie. Czas na pracę był ograniczony- 1, 5 godziny. ;-D Zanim jury zdecydowało, kto został Młodym Artystą roku 2011 mogliśmy skorzystać z poczęstunku. Wygrali uczniowie z Kopanicy. ;-)


Zmieniony ( 29.10.2011. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 151 - 180 z 237