Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Byliśmy w Trójmieście PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
27.05.2012.

27 kwietnia, czwarta rano, szkolne boisko, autobus i my - uczniowie klas trzecich. Wyruszamy na naszą ostatnią wspólną wycieczkę. Nadzieje były ogromne, ale podróż trwała niemiłosiernie długo.

Wreszczcie dotarliśmy do Malborka, by zwiedzić jeden z największych zamków krzyżackich - zabytek wpisany na światową listę UNESCO. Dla nas "miłośników historii" to wspaniały przystanek, mogliśmy zobaczyć komnaty, uzbrojenie, sale, pomieszczenia gospodarcze. Tylko cztery dziewczyny miały siłę wejść na zamkową wieżę i podziwiać wspaniały widok. Na szczycie rozpalano w razie niebezpieczeństwa ogień, był to znak dla pobliskich zamków krzyżackich.

Zmieniony ( 27.05.2012. )
Czytaj całość…
 
Z podwórka na stadiony PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.05.2012.

10 maja 2012 r. w Przemęcie odbył się XII Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadiony o Puchar Tymbarka”. Był to turniej dla dzieci do lat 10. Naszą Szkołę Podstawową reprezentowali Dawid Matysik, Filip Kozina, Adrian Drążek, Eryk Rusak, Oskar Pacyna, Piotr Różycki, Paweł Różycki, Marcel Moder, Filip Maćkowiak i Jakub Kardacz. Opiekunką i trenerem naszych młodych piłkarzy jest mgr Zdzisława Łopuszyńska. W silnie obsadzonym turnieju (aż 7 drużyn) nasza drużyna wywalczyła bardzo dobre IV miejsce w powiecie wolsztyńskim. Naszym młodym piłkarzom należą się gratulacje!!!

Zmieniony ( 25.05.2012. )
Czytaj całość…
 
Czwórbój lekkoatletyczny w Wolsztynie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.05.2012.

W dniu 7 maja 2012 r. odbyły się Gminne Mistrzostwa w Czwórboju lekkoatletycznym w Wolsztynie. Wystartowało w nim 5 drużyn dziewcząt Szkół Podstawowych naszej gminy z Belęcina, Chobienic, Kopanicy, Siedlca i Tuchorzy oraz 4 drużyny chłopców ze szkół w Chobienicach, Kopanicy, Siedlca i Tuchorzy. Drużyna chłopców naszej szkoły w składzie Jakub Grzeszczyk, Tobiasz Łukaszewski, Damian Rurkowski, Kuba Ziomkowski, Wiktor Stachowiak, Szymon Kosicki pod opieką mgr Zdzisławy Łopuszyńskiej zajęła I miejsce w gminie, zdobywając drużynowo 902 pkt. Nasz najlepszy zawodnik Jakub Grzeszczyk uzyskał 271 pkt. a Damian Rurkowski 236 pkt.

Zmieniony ( 25.05.2012. )
Czytaj całość…
 
Pan Wójt gotuje PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
19.04.2012.

27 marca swoją obecnością na zajęciach kulinarnych zaszczycił nas p. Adam Cukier – Wójt Gminy Siedlec. Zaprosiliśmy szanownego gościa, żeby pochwalić się nową pracownią kulinarną i naszymi coraz lepszymi umiejętnościami. Tematem zajęć było „Party Młodzieżowe”. Gotowaliśmy spaghetti z sosem bolońskim, lazanię ze szpinakiem i kurczakiem, piekliśmy ciastka amerykańskie z płatków owsianych oraz przygotowaliśmy sałatkę owocową.

Zmieniony ( 19.05.2012. )
Czytaj całość…
 
Klasa 6a na warsztatach rękodzielniczych PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
15.04.2012.

Dnia 30 marca 2012 roku uczniowie klasy VI a wraz z panią Magdaleną Budą wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych z okazji obchodów Dni Tradycji Wielkanocnych.

Na piątej godzinie lekcyjnej poszliśmy do GOK – u, gdzie miały odbyć się warsztaty z rękodzielnictwa. Wzięli w nich udział rękodzielnicy z Poznania. Po zdjęciu kurtek wszyscy uczniowie poszli usiąść do stołów, przy których można było zrobić ozdoby, np.:

  • wyplatać koszyki;
  • wykonywać kartki wielkanocne;
  • malować pisanki;
  • robić szydełkowe ozdoby.
Czytaj całość…
 
8 marca w szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.03.2012.

Dnia 8 marca, jak co roku, obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski zaproponował wszystkim uczennicom, żeby założyły w swoje włosy kwiatek. Dzięki temu nie będą pytane. Wszystkie dziewczyny ślicznie wyglądały. Od kolegów z klasy dostałyśmy małe prezenty. Bardzo nam się podobały. Chętnie byśmy chciały to święto obchodzić częściej :) Mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej!

Zmieniony ( 25.03.2012. )
Czytaj całość…
 
Klasy szóste na szlakach Tanzanii PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
09.03.2012.

W dniu 28 lutego 2012 roku klasy szóste miały okazję skorzystać ze spotkania z p. Krzysztofem Sadowskim z Poznania, dziennikarzem Radia Merkury i Telewizji Poznańskiej. Opowiadał nam o tym, jak żyją ludzie w Tanzanii. Od roku 2005 mieszka tam ojciec Maciej Braun z Grodziska Wlkp., przyjaciel naszego gościa.

Czytaj całość…
 
"Radość" na scenie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
17.02.2012.

"Człowiek jest bardziej dobry niż zły, trzeba mu tylko dać szansę". To motto było hasłem przewodnim dla występu grupy teatralnej "Radość", która 31 stycznia 2012 r. wystąpiła dla uczniów Szkoły Podstawowej pt. "Wiedźminka".

Czytaj całość…
 
Kolędujemy! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
21.01.2012.

Po raz kolejny w tym roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami postanowili „kolędować”.

To już czwarty raz, kiedy Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne działające przy ZSPiG w Siedlcu, postanowiło odwiedzić domy mieszkańców Siedlca, Reklina, Reklinka i Nieborzy. Tego roku datki przeznaczyliśmy na zakup mikrofonów bezprzewodowych.


Zmieniony ( 21.01.2012. )
Czytaj całość…
 
Góra grosza - podsumowanie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
10.01.2012.
W zeszłorocznej akcji "Góra grosza" zebraliśmy 517,67 zł. Szczegółowe wyniki akcji w pliku pdf: pobierz
Samorząd uczniowski
Zmieniony ( 10.01.2012. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 151 - 180 z 252