Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Festiwal kolęd i pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.01.2014.

Kolędy od wieków wyrażały w sobie wiele charakterystycznych elementów. Można w nich usłyszeć dostojność i skupienie duchowe. O tym, że warto je śpiewać, przekonali się uczniowie naszej szkoły.

15 stycznia 2014 roku brali udział w X Jubileuszowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „GLORIA IN EXCELSIS DEO”, który odbył się na sali wiejskiej w Tuchorzy. Na koncert zostali zaproszeni soliści, duety, a także laureaci poprzednich Festiwali. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Byli to:

  • Kamil Pyszkowski, który zaśpiewał pastorałkę „Czekam cały rok”.
  • Damian Kudliński, który wzruszył słuchaczy kolędą „Przybyli z nieba”.
Zmieniony ( 25.01.2014. )
Czytaj całość…
 
Bawimy się w teatr PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.01.2014.

Dnia 20 grudnia na lekcji języka polskiego uczniowie klasy szóstej A wystawili fragment sztuki pt. “Balladyna”. Na wcześniejszych lekcjach podzieliliśmy się na cztery grupy. Każdy dostał swoją rolę, którą później ćwiczył w domu, a następnie poszczególne zespoły spotykały się po lekcjach. Niektórzy chłopacy musieli wcielić się w rolę kobiet. Uważamy, że bardzo dobrze sobie z tym poradzili.

Zmieniony ( 25.01.2014. )
Czytaj całość…
 
WOŚP w Siedlcu PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
18.01.2014.

12 stycznia 2014 roku, już po raz 22 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Swój sztab miał również Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcu. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Tradycją stało się, że udział swój w tym wielkim wydarzeniu zaznaczyli również uczniowie naszej szkoły. Na scenie swój talent muzyczny zaprezentowali:


Czytaj całość…
 
Kolędnicy 2014 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.01.2014.

Warto odświeżyć naszą rodzimą tradycję „Kolędników”. 4 stycznia 2014 roku grupa około 100 uczniów z naszej szkoły zamieniła się w przebierańców. Znaleziono odpowiednie stroje, które przygotowywano bardzo starannie. Były Maryje z Dzieciątkiem, Święty Józef, Pasterze, Trzej Królowie. Nie zabrakło Diabełków. Kolędnicy odwiedzali domostwa z życzeniami pomyślności w Nowym Roku. Śpiewali przy tym kolędy oraz obdarowywali mieszkańców życzeniami noworocznymi, które miały zapewnić pomyślność w Nowym Roku. Brzmiały następująco:

 
Zmieniony ( 11.01.2014. )
Czytaj całość…
 
Poranek Przedświąteczny PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.01.2014.

20 grudnia 2013 roku zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnego kolędowania, wysłuchania przygotowanego na ten szczególny dzień Poranku Przedświątecznego. Tym razem przygotowaliśmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne mniej znane i popularne, a młodzież z klas IIa i Iib gimnazjum recytowała nastrojowe wiersze związane ze zbliżającymi się świętami. Poranne spotkanie odbyło się w scenerii betlejemskiej szopki, żłóbka pełnego siana oraz przepięknej dekoracji, a zgromadziło wszystkich uczniów i pracowników szkoły.


Czytaj całość…
 
Sukcesy wokalne naszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
01.12.2013.

Śpiewać każdy może, a na pewno swoich sił mogą próbować uczniowie z naszej szkoły. Wszystko dzięki udziałowi w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ŚPIEWOLANDIA” , który odbył się 19 listopada 2013 roku w Wolsztynie. Celem konkursu była popularyzacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży oraz wymiana pomysłów, doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu.

 

Zmieniony ( 01.12.2013. )
Czytaj całość…
 
Co ciekawego jest we Wroniawach? PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
01.12.2013.

W poniedziałek 18. listopada 2013 r. klasy IIIa i IVa,b wybrały się na wycieczkę do Wroniaw, do pięknego pałacu. Dojechaliśmy o godz. 14:30. Po podwieczorku i rozpakowaniu walizek odbyły się różne gry i zabawy. Potem udaliśmy się na kolację, po której zaczęła się dyskoteka andrzejkowa, podczas której były wróżby takie jak: lanie wosku, wróżenie z kubków i wróżba z butami.

Zwycięzcami ostatniej wróżby byli Natalia Cycoń i Mateusz Drzewiecki. Następnie szykowaliśmy się na ciszę nocną, która rozpoczęła się o godzinie 22.00, a skończyła się następnego dnia o godzinie 7.30. Oczywiście dla wielu z nas „cisza” nie była tak cicha, jak by chcieli nasi opiekunowie.

Zmieniony ( 01.12.2013. )
Czytaj całość…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.11.2013.

12 listopada był niezwykle uroczystym dniem w naszej szkole. Wszystko za sprawą akademii z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odświętnie ubrani uczniowie z uwagą przysłuchiwali się pieśniom patriotycznym śpiewanym przez chór szkolny.

Nie zbrakło pięknej dekoracji, na tle której dzieci i młodzież przedstawiły wiersze oraz część naszej historii. Zaprezentowali ważne wydarzenia okresu niewoli i odzyskania upragnionej wolności przez Polaków. Oprawa muzyczna dopełniła patriotyczny charakter uroczystości, a biało – czerwone opaski przypomniały o naszych symbolach narodowych.

Zmieniony ( 16.11.2013. )
Czytaj całość…
 
Kolejna odsłona "Siedleckich Nutek" PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
02.11.2013.

Dnia 28 października 2013 roku dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyły w VI edycji festiwalu „Siedleckie Nutki”. W tym roku młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w sali widowiskowej GOK w Siedlcu. Konkurs miał na celu popularyzowanie kultury muzycznej, rozwijanie umiejętności wokalnych oraz możliwość zaprezentowania się na scenie.

Zmieniony ( 06.11.2013. )
Czytaj całość…
 
Otrzęsiny gminazjalisty 2013 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
02.11.2013.

Dnia 9 października 2013 roku w naszej szkole odbył się Chrzest Kota. Jak co roku, organizatorami były klasy drugie gimnazjum. Dla pierwszaków jest to szczególny dzień.

Już od samego rana siedleckie koty prezentowały się w szkole. Klasa I a była przebrana za szare koty, natomiast I b – za czarne. Tego dnia kociaki miały lekcje do godziny 13.00, z czego się bardzo cieszyły!

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 150 z 255